61SAAT HABER SERVİSİ - Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı için sürpriz bir gelişme yaşandı. Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığını 8 yıldır yürüten Cevat Kurt, yeni dönemde İl Başkanlığına aday olmayacağını Genel Merkeze bildirdi.
Genel Merkezde yapılan istişareler sonrasında ise Ekim ayında kongre yapması planlanan Saadet Partisinde yeni İl Başkanı, eski Araklı İlçe Başkanı Şakir Şahintaş oldu.
Şahintaş, Ekim ayında yapılması planlanan kongreye tek aday olarak girmesi ve SP’nin yeni Trabzon İl Başkanı olması bekleniyor.

Fdq3dpXXwAIaPQs

SP GENEL MERKEZİ BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından yapılan bilgilendirmede, “Trabzon İl Başkanlığımıza Şakir Şahintaş getirilmiştir.
Bugüne kadar il başkanlığımızı yapan Cevat Kurt’a yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, yeni il başkanımıza başarılar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.
SP Trabzon İl Başkanlığında neden bu şekilde bir değişim olduğu ile ilgili henüz net bir açıklama ise yapılmadı.
Saadet Partisi yeni Trabzon İl Başkanı Şakir Şahintaş ise, Araklı İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Fdq3dpXX0AEFvbz

İL BAŞKANI SIFATIYLA DEĞİL, DAVANIN BİR FERDİ OLARAK…
Saadet Partisinde yaşanan bu değişimle ilgili konuşan mevcut İl Başkanı Cevat Kurt, Kongre talebinin kendisinden geldiğini söyledi. Kurt, “İl Başkanlığında 8 yılımı doldurdum. Artık devretme zamanım geldi. Kendi talebimle kongreye gideceğiz. Ekim ayı içinde konserimizi yapmayı planlıyoruz. Orada emaneti teslim edeceğim.
Benim talebim üzerine kongreye gideceğim. Bayrağı başka kardeşimize devredeceğiz.
Diğer siyasi partilerde alışık olmayan bir biçimde, bu kez İl Başkanı sıfatıyla değil, davanın bir ferdi olarak, partime hizmet edeceğim. Bundan sonra da ne görev verilirse yine koşacağız. Milli görüş davamızın bir nefesi olarak çalışmaya devam edeceğim.
Çalışmalarımız yine sürecek. Artık AK Parti dönemi kapanıyor. Saadet Partisinin de içerisinde olacağı güçlü bir iktidar dönemi olacak. Bende bu yola, Saadet Partisinin bir nefesi olarak katkı sağlayacağım. Bu değişiklik tamamen benim teklifim üzerine olmuştur.
Şakir Şahintaş Başkanımız, başkanlığında kongreye gideceğiz. Kongrede de delegelerin iradesiyle yeni İl Başkanımız görevine başlayacak” dedi.

KONGREDE İL BAŞKANLIĞINI DEVREDECEK
Hukuken şu anda görevde kendisinin bulunduğunu ifade eden Kurt, kongreye partiyi yeni İl Başkanı Şakir Şahintaş ile beraber kendisinin getireceğini İl Başkanlığını da burada resmen devredeceğini kaydetti.
Kongrede kendisinin aday olmayacağını da sözlerine ekleyen Kurt, “Yeni dönemde Genel Merkezin teklif ettiği, delegenin de desteğiyle benim de aday olmayacağım kongrede Şakir Şahintaş, İl Başkanımız olacak.

Yanlış anlaşılmaya meydan vermek istemiyorum. Bu değişim tamamen benim gönül rızamla isteğimle yapılan değişimdir. SP Trabzon teşkilatı türkiye birincisi olmuş. O dönemde görevi devrediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAYI MI OLACAK?
Önümüzde Genel Seçimlerin bulunması ve bu değişimin kendisinin milletvekili adayı olup olmayacağı şeklindeki yorumlanabilir mi sorusuna ise Kurt, “Benim siyasetteki duruşum bellidir.  33 yıllık kesintisiz siyaset yapıyorum. Orada şahsımla ilgili açık, gizli, zihinsel planlamam yoktur. Kader ne planlamışsa o olur. Genel Merkezin, genel başkanın, genel merkezin görevlendirdiği il başkanı burada ne misyon biçerse o.. Onun dışında benim siyaseten hiç bir şahsi planlamam olmaz” diye yanıt verdi.