En İyi Saç Ekimi Tekniğini Hermes Hair Clinic'e Sorduk

Somali’nin Galmudug eyaletinde bir saldırgan intihar teşebbüsünde bulunacağı sırada yakalandı.

En İyi Saç Ekimi Tekniğini Hermes Hair Clinic'e Sorduk

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en yüksek başarı oranına sahip kliniği Hermes Hair Clinic, saç ekimi hakkında merak edilenlerle doğru bilinen yanlışları açıklıyor. İşte uzmanların yaptığı o önemli açıklamalar:

Saç Ekiminin Hermes Hair Clinic’i Farklı Kılan Nedir?

Saç ekimi toplumun önemli bir kısmını ilgilendiren saç kaybedilmesinden kaynaklanan tıbbi bir sorundur. Diğer birçok tıbbi sorunda olduğu gibi saç ekim cerrahisinde de teknolojinin gelişmesi ve bu gelişmeler doğrultusunda kullanılan en gelişmiş yöntemlerle oldukça hızlı ve kolay uygulanan teknikler mevcuttur. Bizler Hermes Hair Clinic olarak, hastalarımıza en son teknikleri geliştirerek uzmanlığımız eşliğinde sunuyor olmamız olabilir.

Saç Ekiminde Kaç Çeşit Yöntem Vardır?

Bu hususta kullanılan birçok teknik bulunmaktadır. Bunlardan en sık kullanılanlar;

 • Fue Saç Ekimi,

 • Unique FUE,

 • Safir FUE,

 • Organik FUE,

 • Perkütan Saç Ekimi,

 • Traşsız Saç Ekimi,

 • DHI Saç Ekimi,

 • IceGraft Saç Ekimi,

 • Altın Uçlu Saç Ekimi,

 • FUT Saç Ekimi,

En Sık Kullanılan Saç Ekim Yöntemi Hangisidir?

Saç ekiminde arzu edilen sonuç, doğal görünüm, alın bölgesindeki saç çizgisinin doğal bir görünümde olması, sıkı bir saç yapısının oluşması, saç alınan bölgeye zarar verilmemesi.. kısaca kişinin doğal saçıymış görünümünü vermesidir.

Bu Görünüme En Yakın Sonucu Veren Yöntem Hangisidir?

Teknolojik yöntemlerle ile saç ekiminin birçok neredeyse her aşamasında bazı yenilikler getirilmiştir. Bu yenilikler sayesinde tüm süreç daha basit ve çabuk ilerler durumdadır.

Kendi geliştirdiğimiz teknik ile FUE yöntemini tercih ediyoruz.

DHI Saç Ekim Yöntemi Nedir?

Direct Hair İmplant’ın kısaltması olan DHI yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekim tekniğinde, verici alandan transfer edilen saç köklerinin saç ekilecek alana pen choi isimli kaleme benzer bir alet ile yerleştirilmesi işlemidir.

DHI Yöntemi Nasıl Uygulanır?

DHI Tekniğinde saç ekimi, FUE tekniği ile aynı süreçte ilerlediğinden, bu iki yöntem birlikte kullanılır. Yani esasında DHI yöntemi alınan saç köklerinin (greftlerin) nasıl ekildiği ile ilgili bir yöntemdir, başlı başına bir teknik değildir.

DHI Yönteminin Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

 • Bu yöntemde kullanılan choi denen özel bir kalem benzeri alet sayesinde saç kökleri greftler teker teker alınır ve ilgili bölgeye mümkün olduğunca sık yerleştirilir. 

 • Bu yöntemin en önemli özelliklerinden biri, saç ekimi öncesi baş bölgesinin traş edilmesine gerek yoktur. Bu yöntem seyrek saçları olan fakat saç ektirmek isteyen erkeklerin çekimser kalmasına ve kadınların da traşlı saç ekiminden dolayı saç ektirememesine sebep olmaktadır. Saçlarını traş ettirmek istemeyen kişilere bu yöntemi tavsiye ediyoruz.

FUE Tekniğinden De Biraz Bahseder Misiniz?

FUE Tekniği günümüzde (yukarıda bahsettiğimiz choi pen ile kullanılarak) en sık kullanılan yöntem sayılmaktadır. Bu yöntemde kişiler genel olarak rahat bir operasyon geçirebilmektedirler. Saçın sık ve yüksek greftte ekim yapılabilimesi en önemli özelliklerindendir. Bu yöntemde kanal açma işlemi doğal açılar ile sağlanır ve çok sayıdaki saç kökü bir araya toplanarak saç ekimi yapılır.

FUE Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

 • Her cm2’ye yaklaşık 60-160 tane greft ekilebilmektedir,

 • Tek seansta 6000 grefte kadar saç ekimi yapılabilmektedir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.