Trabzon Barosu'nun 1-2 Ekimde gerçekleştirilecek seçimleri öncesi başkan adaylarından Av. Adem Şahintürk açıklamalarda bulundu.

Şahintürk, seçimde yarışacak olan tüm adayların kendisinin rakibi değil meslektaşlarının olduğunu ifade etti.

Şinik OSB için kollar sıvandı Şinik OSB için kollar sıvandı

Şahintürk, "7 ay 15 gündür yürütmüş olduğumuz çalışmalarda aday olan tüm meslektaşlarımıza ve yönetiminde bulunan meslektaşlara hukuk ve ahlak dışı seçim çalışması ve propagandası yürütmediğimizi tüm saha biliyor ve bunu takdir ediyor. Böyle uzun soluklu bir seçim çalışmasında ahlaki ilkeler doğrultusunda yürüyebilmek gerçekten zordur ama biz bunu başardık. Çalışmamızı tamamladık. Baromuz için fikir alışverişleri neticesinde sahadan tespit ettiğimiz problemlere yönelik çözüm önerilerimizi ve projelerimizin meslektaşlarımızdan teveccüh göreceğine inanıyorum" dedi.  

Avukat meslektaşlarının tümüne yakınını dolaştıklarını ifade eden Şahintürk, "Yönetim kurulumuzu ve diğer kurul üyelerimizi tespit ettik. Ayrıca Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyerek projelerimizi 22 fasıl halinde deklare ettik. Dolayısıyla güçlü avukat, güçlü baro, güçlü yönetim anlayışı içerisinde devletimizin milletimizin istikameti için yönetime talip olduk. Trabzon Barosu'nda hukukun üstünlüğü bakımından bir değişim ve dönüşümün mutlak surette vaktinin geldiğini, biriken meslek problemlerimizin ekonomik sıkıntılar içindeki genç meslektaşların problemlerini çözmenin tatbiki bakımından sahada bulunduğumuzu, yönetime aday olduğumuzu, bütün siyasi kanaatlere eşit yakınlıkta ve uzaklıkta bulunduğumuzu, iideolojik saplantılardan azade, güç dengelerinden uzak ahlakın, hukukun, erdemin yanında meslektaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda çalışacağımızı kamuoyuna bildirmek isteriz. Ayrıca Ekim ayının 1-2'sinde genel kurullara meslektaşlarımızı demokratik haklarını kullanmak için katılım göstermeleri çağrısında bulunuyorum. Seçimin bu hafta yapılması için organizasyona iştirak etmelerini arzuluyoruz. Seçimi 1 hafta sonra ertelemeye gerek yok" ifadelerine yer verdi.