SAMSUN (AA) - Samsun Valisi İbrahim Şahin, hayırsever Burhan Kır'ın Terme ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu yapması için protokol imzaladı.

Şahin, Samsun Valiliği'nde gerçekleşen protokol töreninde hayırseverlerin eğitim alanında yaptığı katkının her geçen gün artığına işaret etti.

Bu durumun kendilerini son derece mutlu ettiği ifade eden Şahin, "Hayırseverlerimizin bu katkılarından dolayı gurur duyuyorum. Terme ilçemizde hayırseverimiz tarafından yapılan bu okul İnşallah diğer vatandaşlarımıza, başka ilçelere ve illere de örnek olur. Sizin böyle 'acele ediyorum' demeniz güzel. Peygamber Efendimizin bir hadisi şerifinde 'Hayırlı işlerde acele ediniz' diyor. Bu anlamda acele etmek güzeldir. Bizler okulun inşaatını yakından takip edeceğiz. İşin aslı, bu tarz şeyleri yapmanız sadece size kazanç getiriyor. Çünkü bu okulda yetişen çocuklar size dua edecekler. Bunu inanarak söylüyorum, yarın geriye dönüp baktığınızda kalan eserin o olduğunu göreceksiniz" dedi.

Hayırsever Burhan Kır ise, "Biz daha önce de böyle bir hayır işine başlamıştık. Bunun tadını alınca imkanlar ölçüsünde ikinci bir okul yaptırmaya karar verdik. Ben mizacım gereği biraz tez canlıyım. Karar verince bir an önce olsun istiyorum. Kararlaştırdık ve 01 Haziran 2016 tarihinde okul teslim edilecektir. Bu okulun 1 milyon 100 bin liralık kısmını yapıp hibe edeceğim" diye konuştu.

Terme İlçesi Saray Mahallesinde mülkiyeti Diyanet Vakfına ait olan ve daha sonra kullanım hakkı Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsisi yapılacak olan 102 ada 1 parselde kayıtlı 3 bin 458 metrekare arsa üzerinde, hayırsever Burhan Kır tarafından 1 milyon 100 bin liralık kısmı yaptırılacak ve hibe edileceği protokol imzalandı.

Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Terme Kaymakamı İlyas Gün ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da hazır bulundu.