SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında tramway hattını üniversiteye kadar uzatacak protokol imzalandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın makamında gerçekleşen imza töreni Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve diğer ilgililerin katılımıyla gerçekleşti.

Raylı sistemin üniversiteye çıkmasının şehrin önünü açacağını belirten Yılmaz, "Bu protokol hem eğitim, hem de sağlık camiası için büyük önem taşıyor. Özellikle öğrencilerimizin çağrılarına ilk günden itibaren kulak verdik. Ancak o zamanlarda eğimin fazla olmasından dolayı raylı sistemi kurmaya cesaret edemedik. Şimdi teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu korkuyu üstümüzden attık ve çalışmalara başlıyoruz. Samsunumuz için hayırlı olsun. Proje kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu yurduna kadar duraklarımız olacak." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın "Tramvayı üniversiteye çıkaracağız" açıklamasının ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi görevlileri ve öğrencilerinin büyük heyecan duyduğunu belirten Rektör Bilgiç, çalışmalarda üniversite olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi.

Protokol törenine Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcıları Zennube Albayrak ve Mustafa Yurt, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan katıldı.