Günümüzde teknolojik aletler hayatın olmazsa olmazları arasında yerini almaktadır. Teknolojik aletleri kullanma sıklığı kadar aksesuarları da kullanılmaktadır. Özellikle şarj kablosu, cep telefonları kadar kullanıcıların yanından ayırmadığı aksesuarlardan biri olmaktadır. Sık kullanıma bağlı olarak zamanla kırılma, bükülme ve kopma gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Zarar gören kabloların yerine yenisi koymak kullanıcı için oldukça maddi külfet olmaktadır. Bu noktada kullanıcıların yardımına şarj kablosu koruyucuları yetişmektedir.

Şarj esnasında bazı durumlarda kullanıcı telefon, bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletlerini kullanmak zorunda kalabilmektedir. Bu gibi durumlar şarj kablolarının eğilmesine ve bükülmesine neden olabilmektedir ve şarj kablosunun kullanım ömrünü kısaltabilmektedir. Tüm bu durumların yaşanmaması adına şarj kablosu koruyucusu almak kabloların ömrünü uzattığı gibi kullanıcıyı maddi külfetten de kurtarmaktadır. Kablolara dayanıklılık kazandıran şarj kablosu aynı zamanda kablonuzun karışma ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır. Günlük hayatta insanların yaşamına birden fazla teknolojik ürünler eşlik etmektedir ve hepsinin şarj kablosu farklılık gösterebilmektedir. Peki ya bu şarj kablolarının birbiriyle karışmasını önlemek ve düzenli bir şekilde durmasını sağlamak için ne yapmamız gerekmektedir? Bu soruya konseptaksesuar.com kurucusu Fatih Kısakürek, şu şekilde cevap vermektedir:

Şarj Kablolarını İlk Günkü Gibi Korumak Mümkün Müdür?

Şarj kabloları kullanıcılar için hayat kurtaran aksesuarlardan biri olmaktadır. Teknolojik aletlerin kullanılabilinmesi için gerekli olan şarj kabloları zamanla zarar görmekte ve bozulabilmektedir. Kullanıcı alacağı şarj kablosu koruyucu ürünleri ile kablosunu ilk günkü kadar temiz ve deformesiz koruyabilecektir. Oldukça basit yapısı olan kablo koruyucular kullanıcılar için büyük bir kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Birçok çeşidi olan kablo koruyucular kişiselleştirilebilir ürün tercihleri ile kullanıcılarını cezbetmektedir. Şarj kablosu koruyucuları bütün telefon modellerinin şarj cihazlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Doğru bir şekilde takılan kablo koruyucusu, kullanıcısına güçlü ölçüde koruma sağlamaktadır. Şarj kablo koruyucusu kablonun her iki tarafının en ucuna takılarak kullanılmaktadır. Şarj kablolarının genelde uç kısımları zarar görmektedir ve şarj kablo koruyucuları tam olarak bu kısımlar için tasarlanmış ürünler olmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanıcıların kullandığı teknolojik aletlerin artmasıyla şarj kablosu çeşitliliği de artmaktadır. Şarj kablolarının çokluğu beraberinde hoş olmayan görüntüler oluşmasına da neden olabilmektedir. Kabloların birbirine dolanması da zamanla kabloların zarar görmesine ve aşınmasına sebep olmaktadır. Kablo toparlayıcı sayesinde hem kablolar zarar görmemekte hem de dağınık ve hoş olmayan görüntülerin önüne geçilebilmektedir. Kullanıcılara birçok model ve renk tercihi sunan kablo toparlayıcılar ürünün özelleştirilebilir olması ile de kullanıcılar tarafından beğenilmesinde ve tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Kablo toparlayıcıların farklı uzunluklarda modellerinin olması da her çeşit teknolojik aletlerin şarj kabloları için kullanılabilmesi imkânını sağlamaktadır.