Seccadeye basan Kılıçdaroğlu'ndan açıklama! Çok üzgünüm...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seccadeye ayakkabılarıyla bastığı fotoğrafın ardından aldığı ağır tepkiler ile gündemde.

Konuyla ilgili olarak ilk açıklama CHP tarafından yapılmış, "kalabalık nedeniyle fark edemedik" şeklinde bir ifade kullanılmıştı.

Yapılan bu açıklamanın ardından Kılıçdaroğlu da sessizliğini bozarak Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Skandalın ardından yaşanan tartışmalarla ilgili olarak "Yaşanan olayda dini değerleri hiçe sayan bir davranış sergiledim, üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması, olayın etkisini hafifletmeye yetip yetmeyeceği merak konusu oldu.

"Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm"

"Üzgünüm" diye başlayan not "Seccadeyi göremedim" ifadesiyle sürdü.

Paylaşımın devamında şu cümleler sarf edildi;

Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum.
Yeni Haber Başlığı

Ne olmuştu?

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Platformu'nun düzenlediği iftar programına katıldı ve burada CHP Düzce Milletvekili aday adayı Azade Ay ile görüştü.

Görüşme sonrasında, Canan Kaftancıoğlu'nun da bulunduğu bir fotoğraf paylaşıldı ve bu fotoğrafta Kılıçdaroğlu'nun ayakkabıları ile seccadeye bastığı görüldü.

Sosyal medyada hızla yayılan bu fotoğraf, büyük bir tepkiyle karşılandı.

Siyasi isimlerden de tepkiler art arda geldi.

Bunun yanı sıra, Kılıçdaroğlu'nun bu karesi, FETÖ ele başı Fetullah Gülen'in seccadeye ayakkabıyla basan bir fotoğrafını akıllara getirdi.

Yeni Haber Başlığı
Editör: Furkan Yılmaz