İstanbul, Ankara ve Avrupa’da bulunan kuaför salonları üzerinden kuaförlük alanında profesyonel çalışmalarda bulunan Sercan Taştan, düzleştiricinin çok özel saç görünümüne ulaşmada önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Taştan, açıklamalarında şu sözlere yer verdi. “Saç şekillendirmede kullanılan pek çok saç şekillendirici bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de düzleştirici. Düzleştiriciler ile benzersiz bir saç görünüme ulaşmak mümkün. Doğal dalgalar oluşturmak için de tercih edilen düzleştiriciler, aynı zamanda istenilen modelin kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlıyor.”

Saç şekillendirmede düzleştiricilerin sıklıkla kullanıldığını, kullanım sırasında birçok hususa dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Taştan, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Belirli bir ısı ile saçları şekillendiren düzleştiricilerin ideal ayarda kullanılması çok önemli. Çok yüksek bir ayarda kullanıldığında saçların yanabileceğini söyleyebilirim. Doğru kullanımda düzleştirici, saçlara oldukça özel bir görünüm katıyor. Özellikle düzleştirici ile doğal dalgalara ulaşmak olanaklı.”

Düzleştirici, Saç Şekillendirmede Sıklıkla Kullanılan Bir Saç Şekillendirici Olarak Bilinir

Deri Mont Deri Mont

Genellikle kadınların doğal dalgalara ulaşmak istediklerini belirten Sercan Taştan, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Doğal görünen dalgalara ulaşmak istiyorsanız düzleştiriciden yararlanabilirsiniz. Bu işlem için ilk önce saça ısıdan korunmak için saç spreyi sıkılmalı. Ardından saçlar tutam tutam ayrılarak dalga verme işlemine başlanmalıdır. Kıvrılan her tutam üzerinden düzleştirici ile geçildiğinde, doğal görünümlü dalgalara ulaşmak olanaklı hale geliyor. Düzleştirici kullanımında saçların kuru olmasına özen gösterilmeli. Aksi halde saçların yanabildiğini ifade edebiliriz. Doğru kullanımda düzleştirici, saçların benzersiz ve çok özel bir görünüm elde etmesini olanaklı hale getiriyor. Bu nedenle sıklıkla kuaför salonlarımızda saç şekillendirme işlemlerini düzleştirici ile yapıyoruz. Böylelikle çok daha doğal, canlı ve hareketli saç yapısına ulaşma şansı elde ediyoruz.”