Güvenilir Elektrik Malzemeler Anel Elektro Market’de! Güvenilir Elektrik Malzemeler Anel Elektro Market’de!

"İstanbul'un Gayrettepe semtinde bulunan ve geçmişi 1987 yılına dayanan bir gece kulübünde felaketin alevleri yükseldi. Söz konusu mekanda yapılan tadilat esnasında yaşanan bir patlamanın ardından çıkan yangın, 29 cana mal oldu ve bir kişiyi ağır yaralı bıraktı.

Olay, Yıldız Posta Caddesi'ndeki Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta yer alan 16 katlı binanın eksi birinci katında meydana geldi.

Öğle saatlerinde başlayan yangında, kulüpte ve üst katlarda bulunan birçok insan alevlerin ortasında kalarak mahsur kaldı. İtfaiye, ambulans ve sağlık ekipleri hızla olay yerine sevk edilerek, içerideki vatandaşların kurtarılmasına çalışıldı. Ancak yangın, 29 vatandaşımızın hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yangınla ilgili bugün yaptığı açıklamada, yangının çıktığı mekanın tadilat işlemleri için ilgili belediyeye herhangi bir başvuru yapmadığını belirtti. İmamoğlu, son itfaiye raporunun 2006 yılında alındığını, 2018 yılında ise bir ruhsat yenileme işlemi olduğunu ifade ederken, bu olayın tüm yönleriyle teknik ve idari olarak inceleneceğini dile getirdi. Olayla ilgili soruşturmanın savcılık tarafından başlatıldığı bilgisi verildi.

Öte yandan, yangından bir gün önce çekilen ve tadilat anlarını gösteren görüntülerin sosyal medyada paylaşılması, mekanın güvenlik standartlarına uyup uymadığına dair ciddi soru işaretlerini de beraberinde getirdi. 

Görüntülerde alanda tadilat işlemlerinin yapıldığı görülüyor.