Fenerbahçe'nin uzun süredir peşinde olduğu ve nabız yokladığı Alexander Sörloth'ta işler kötüye gidiyor. Maxi Gomez ile beraber listenin tepesinde bulunan Sörloth, Türkiye'de oynamak istemediğini iletti.

Teklif gelince tutumu değişti 

Norveçli oyuncu daha önce Trabzonspor formasıyla fırtınalar estirdiği Süper Lig'e dönme konusunda isteksiz. Leipzig'in kadroda düşünmediği Sörloth, Türkiye dışında teklif alamayınca açık kapı bırakmıştı. Ancak Bundesliga ekibi Mönchengladbach'ın ilgisi, Sörloth'un tutumunu değiştirdi.

"Türkiye'de oynamak istemiyorum" 

Mönchengladbach ile görüşmeye başlayan Sörloth, Fenerbahçe'ye "Türkiye'de oynamak istemiyorum, hedefim Avrupa'nın büyük liglerinde kalmak" cevabını verdi. Norveçli için uzun süredir beklemede olan Fenerbahçe, bu karar sonrası alternatiflere yönelecek.

Trabzonspor'da eleştirilerin odağındaki Trezeguet takımı sırtlıyor Trabzonspor'da eleştirilerin odağındaki Trezeguet takımı sırtlıyor

"Ofansif olarak eksiğiz" 

Jorge Jesus ise Avrupa Ligi play off turunda oynanan Austria Wien maçı sonrası sorulan Sörloth ve Gomez sorularına cevap verdi. Portekizli hoca şunları söyledi:

Şu anda Fenerbahçe'de olmayan oyuncular hakkında konuşmak istemiyorum. Belirtilen isimler yazılıyor ama bu konuda konuşmak istemiyorum. Elimdeki oyuncuları değerlendirmek istiyorum, onlara güveniyorum. İsterim ki takım her zaman böyle oynasın. Fenerbahçe ofansif anlamda hala istediğim sistemi oturtamadı. Defansif anlamda güçlüyüz ama ofansif anlamda hala gelişmemiz gereken detaylar var.