YouTube'da bir programda Peygamber Efendimiz'e hakaret eden Diamond Tema, ülkeyi terk ettiğini açıkladı. Hakkında başlatılan soruşturmanın ardından yeni bir açıklama yapan Diamond Tema, yine tepki çeken ifadeler kullandı.

Türkiye'yi Terk Etti

Diamond Tema, YouTube'da yayımlanan bir programda Peygamber Efendimiz'e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılmasının ardından Türkiye'den ayrıldığını duyurdu. Tema, Arnavutluk'a gittiğini açıkladı.

Sosyal Medyadan Yeni Açıklama

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada, muhalefet partilerine seslenen ve istediği desteği bulamayan Diamond Tema, "4-5 ay sonra Türkiye’ye gelirim. Olay soğumuş olur. Kimsenin de umrunda olmaz." ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar, sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı.

EYT ile emekli olanlara kötü haber! EYT ile emekli olanlara kötü haber!

Soruşturma Başlatıldı

İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Değirmenci, "Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber 7