Trabzonspor’un sezon başında Sounthampton’dan kiraladığı Onuachu ile ilgili İngiliz ekibinin kararını verdiği kaydedildi.  Trabzonspor’un yüksek bonservis talebi nedeniyle yeniden kiralamak istediği Onuachu ile ilgili İngiliz ekibinin öncelik olarak satış düşündüğü kaydedildi.

Nijerya’da yayın yapan Soccernet’te yer alan habere göre Onuachu’nun da sezon sonunda İngiliz ekibine dönmesinin pek olası olmadığı kaydedildi. Nijeryalı oyuncunun oynama süresi garantisi istediği ancak, Sounthamton’un oyuncuya istediği bu garantiyi vermediği belirtildi.

Bu nedenle Onuachu’nun Trabzonspor’a kiralanmaması halinde, yeniden İngiliz ekibine dönmek yerine başka bir transferden yana olacağı belirtildi.

Fırtına Trabzonspor İş İnsanları ve Taraftarları Derneği Başkanı Gökhan Altıntaş’tan önemli uyarı Fırtına Trabzonspor İş İnsanları ve Taraftarları Derneği Başkanı Gökhan Altıntaş’tan önemli uyarı

Sounthamton’un da başka bir kulüpten iyi bir teklif alması durumunda Onuachu’yu buraya göndereceği bu nedenle yıldı ismin Trabzonspor’da gelecek sezon futbol oynamayabileceği belirtildi.

Editör: Serkan Kılınç