Trabzonspor, dün akşam deplasmanda Kayserispor'a son dakikalarda yediği gollerle 3-2 mağlup olarak Türkiye Kupası'ndan elendi.

Karşılaşmayı değerlendiren spor yazarı Aksal Yavuz, bu skorun Trabzonspor'a yakışmadığını söyledi.

İşte Aksal Yavuz'un yazısı: "En sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; Trabzon’da galip gelmişken, maçın hemen başında şans kapıyı kırıp öne geçmişken, çok kötü oynayarak, mücadele etmeden kupaya veda etmek şampiyon Trabzonspor’a hiç ama hiç yakışmadı!
**
Uğurcan başta olmak üzere tribünlerden Trabzonsporlu oyunculara atılan yabancı cisimler için de birkaç kelam etmek gerekirse; hoş olmadı, hiç ama hiç yakışmadı!
Elçiye zeval olmaz. Karşılaşma sonrası arayan Trabzonsporlu dostlar sitem etti:
“Biz Kayserisporlu kardeşlerimizi başımızın üstünde yeriniz var diyerek bağrımıza basmıştık, en iyi şekilde ağırlamıştık…’
Telefonla arayan dostlarımıza, birkaç kişinin yaptığı hareketin camiaya mal edilmemesi gerektiğini söyledik.
**
‘Kayserispor hak etti mi?’ diye soracak olursanız; nasıl ki Trabzonspor Süper lig şampiyonluğunu anasının ak sütü gibi hak etmişse, sarı-kırmızılı oyuncular da verdikleri mücadele ve oynadıkları futbolla turu analarının ak sütü gibi hak ettiler.
**
Bu arada Kayserispor leyine verilen penaltının da çok basit olduğunu söylemeden geçmeyelim!
**
Tekrar Trabzonspor’a dönecek olursak…
Bir sezonda yapmaları gereken hatayı bir maça sığdırdılar desek. Kaptan hariç ne oynadığını ne yaptığını bilen oyuncu yoktu sahada. Uğurcan her zamanki gibi gününde olmasaydı; Hikmet Karaman’ın öğrencileri ilk yarı fişi çekip işi bitirebilirdi!
**
Abdullah hocanın zamanında oyuna müdahale etmemesi, yanlış ve zamansız oyuncu tercihleri, sezonun onu da ne kadar çok yorduğunun en büyük göstergesi olsa gerek!
**
Defansın evlere şenlik olduğunu, hamle oyuncularının takıma zerre katkısı olmadığını cümle alem biliyordu ancak sarı-kırmızılıların Trabzonspor’un orta sahasını buldozer gibi dağıtacağını, pas yaptırmayacağını, bir başka ifadeyle bordo-mavili oyunculara nefes aldırmayacağını hiç kimse tahmin edemezdi!
**
Trabzonsporlular temaslı oyunu seven Sıopıs’i adeta mumla aradılar!
Lig uzun bir maraton, o anlamda uzun bir yoldan geldiler, yorgunluğun olması, konsantrasyon eksikliği hepsi bir yana…
Tüm bu olumsuzluklara rağmen yine de turu geçebilirlerdi, geçiyorlardı da oyuna girenlerin katkısı dokunsaydı!
Kalelerinde gördükleri dört golün üçü bordo-mavililerden sekip filelerle kucaklaşması; onlar adına büyük şansızlıktı…
**
Hatayspor maçı sonrası bazı oyuncular ile yolların ayrılması gerektiğini, gönderileceklerin yerine takıma direk katkı sağlayacak oyuncuların alınması gerektiğini dile getirmiştik. Hatay’dan sonra Kayseri’de de o oyuncular ile önümüzdeki sene olmayacağı bir kez daha anlaşıldı.
**
Trabzonspor sezon başından bu yana hamle oyuncusunun sınırlı sayıda olmasının sıkıntısını yaşadı. Dün gece de oyuna giren (Yusuf, Serkan) oyuncuların katkısı olmayınca benzer sıkıntıyı yaşayarak kupaya veda ettiler…
**
Önümüzdeki sezonun çok daha zor geçeceğini düşünürsek; kulübede sayıyı tamamlayacak, oturacak oyunculara değil Trabzonspor’a katkı sağlayacak, güç katacak oyuncuların alınması, olması gerekir!"