UEFA Uluslar Ligi'nde Lüksemburg ile karşılaşacak A Milli Takım'da Teknik Direktör Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu. Kadroya alınmayan Salih Uçan ve Umut Bozok ile ilgili eleştirilere cevap veren Kuntz ayrıca kendisi hakkındaki iddiaya son noktayı koydu.

RAKİP LÜKSEMBURG
Türkiye ile Lüksemburg A milli futbol takımları, yapacakları UEFA Uluslar Ligi mücadelesiyle 9. kez karşı karşıya gelecek.

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanacak karşılaşma, saat 21.45'te başlayacak. İki ülke milli takımları arasında geride kalan 8 müsabakadan 7'sini Türkiye, birini Lüksemburg kazandı.

MİLLİ TAKIM SON 7 MAÇI KAZANDI
Lüksemburg'a karşı 22 Ekim 1972'de oynadığı ilk maçı deplasmanda 2-0 kaybeden Türkiye, daha sonraki 7 karşılaşmadan galip ayrıldı.

Taraflar, son maçlarını ise bu yıl Lüksemburg'da oynadı. 11 Haziran 2022'de, Lüksemburg Stadı'nda yapılan UEFA Uluslar Ligi maçını ay-yıldızlı ekip, Hakan Çalhanoğlu ve Serdar Dursun'un golleriyle 2-0 kazandı.

UMUT BOZOK VE SALİH UÇAN SORUSU
Kadroya alınmayan Umut Bozok ve Salih Uçan ile ilgili soruya Kuntz: "Mayıs-Haziran ayında oynadığımız 4 maçı hangi kadroyla geçirseydim, o takımla devam etmek istedim. Sakatlık olmasaydı, yine o kadroyu koruyacaktım. Bir kitap oluşturmaya başladık, maçları izledik ve bu oyuncuları çağırmakta karar verdik" açıklamasında bulundu.

"Kadroda ve sahada otomatikleştirmeyi sağlamak istiyoruz. Takım ruhu da önemli. Birbirini bulmuş bir oyuncu grubuna sahibiz. Sakatlıklar olmasaydı eğer kadroyu hiç değiştirmeyecektik. Salih veya diğer oyuncuları almama sebebimiz bu."