Su bitkileri, peyzaj alanında son dönemlerde en çok tercih edilen bitkilerdir. Siz de su bitkilerini 1001Fidan mağazasından satın alabilirsiniz.

İşletmenizin, evinizin bahçesini güzelleştirmek için peyzaj çalışmaları yapabilirsiniz. Bu tasarım sırasında su bitkileri ilk tercihleriniz arasında bulunabilir. Mükemmel bitkiler, bahçenizin enerjisini olumlu yönde etkiler. Bitkileri yetiştirmek ve büyütmek için aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

  • Aldığınız bitkinin türüne göre en uygun zamanda dikmelisiniz.
  • Bitkinin ışığı ne kadar sevdiğine göre konumlandırmalısınız.
  • Su bitkilerinin bulunduğu alanda balıklar ve kurbağalar yaşayabilir. Ara sıra bu hayvanları kontrol etmelisiniz.
  • 2 senede bir solmuş yapraklar budanmalıdır.

Yukarıdakiler her bitki türüne göre değişiklik gösterebilir. Alacağınız bitkinin ömür boyu canlı kalması için doğru bir bakım çok önemlidir.

1001Fidan mağazasında birbirinden farklı su bitkileri bulmanız mümkün! Bahçenizde güzel bir ambiyans yaratmak için seçenekler arasından en uygun olanı seçebilirsiniz. Eğer ki, daha önce bu bitkileri yetiştirmediyseniz, firmayla iletişim kurma şansınız vardır. Burada çalışan uzman ekip bahçenize en uygun su bitkileriyle alakalı bilgi verecektir.

Su Bitkileri Hangi Açık ve Kapalı Alanlarda Yetişebilir?

Türüne göre su bitkilerinin belirli açık ve kapalı alanlarda yetiştirildiği bilinir. Bahçenizde bulunan yapay havuzda bu bitkiler, ihtiyacı olan güneş ışığına göre yetiştirilebilir. Aynı zamanda bir akvaryumda yetiştirilmeye uygun bitkilerdir. Çeşidine bağlı olarak bu bitkiler, suyun üzerinde bulunur. Bazıları, sadece su yüzeyinde yüzen yapraklara sahiptir. 

Su Bitkileri Hangi Zaman Diliminde Çiçek Açar?

Nilüfer gibi su bitkileri, belirli dönemde çiçek açar. Bu bitki, suyun altında yetişir ve su yüzeyinde yüzen yapraklara sahiptir. Çiçek açtığı zaman kendisine hayran bırakır. Nilüfer çiçeği, yaz mevsiminde çiçek açan bir bitkidir. Temmuz ve ağustos ayında bahçenizde güzel bir görüntü yaratır.

1001Fidan mağazasında nilüfer dahil olmak üzere birçok farklı su bitkisi bulmanız mümkündür. Çok fazla bakıma ihtiyaç duymayan bu bitkiler, uzun süre boyunca bahçenizi süsler. Uygun fiyatlarla su bitkilerini 1001Fidan kategorilerinden satın alabilirsiniz. Sonrasında dikimini gerçekleştirerek dilediğiniz gibi harika bir ortamı oluşturmanız mümkündür.

Safiye Soyman ile Faik Öztürk siyasete atıldı Safiye Soyman ile Faik Öztürk siyasete atıldı