Sünnet düğünü organizasyonları geçmişten günümüze bir gelenek haline gelmiştir. Sünnet düğünü hem dinimiz hem de kültürümüz gereği geçmişten bugüne kadar aktarılmıştır. Fiziki bir operasyon olan sünnet bazen çocuklar için korkutucu hale gelebilir.

 Sünnet düğünleri ise hem çocukların bu korkudan uzaklaşmalarına hem de eğlenceli vakit geçirmelerine neden olur. Sünnet düğünlerinin en güzel yanı ise en önemli anlarınızdan bir tanesini sevdikleriniz ile paylaşma fırsatı yakalayabilmenizdir. 

Hayal ettiğiniz sünnet düğünü sayesinde çocuğunuz yıllar geçse dahi unutulmaz bir anıya sahip olur ve üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin kayıt altına alınan düğün videosunu izleyebilir. Konuklarınız ise organize ettiğiniz sünnet düğünü sayesinde keyifli ve eğlenceli vakit geçirir ve özel gününüzü sizlerle paylaşma fırsatına sahip olur. 

Bu organizasyonlar erkek çocukların o günü daha eğlenceli bir şekilde geçirmeleri ve çocukların yıllar geçse bile hatırlayabilecekleri güzel bir anı olarak kalması için yapılır.

 Sünnet düğünü organizasyonlarında birçok farklı eğlence unsuru bulunur. Bunun nedeni ise düğün sahibi çocuğun ve misafirlerin güzel vakit geçirmesini sağlamaktır. Sünnet düğünlerinin en önemli misafirleri çocuklardır ve çocukların düğün sırasında eğlenceli vakit geçirebilmesi için sünnet düğünlerinde birçok farklı eğlence organizasyonu bulunur. 

Sünnet düğünleri çocuklar için olduğu kadar ebeveynler için de önemlidir. Anne ve babalar sünnet düğünün en güzel şekilde olmasını isterler ve bunun için birçok araştırma yaparlar.

 Erkek çocukların hayatlarında sadece bir kez yaşayacakları o özel günün kusursuz olması anne ve babalar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. 2023 yılında devam eden sünnet düğünü organizasyonları her geçen gün gelişim gösterir. Bu organizasyonlarının en önemli detayı ise kişilerin isteklerine göre şekillenebilmesidir. Anne ve babalar istedikleri konseptleri organizasyon şirketlerine anlatarak hayal ettikleri düğünü kolay şekilde gerçeğe çevirebilirler.

Sünnet Düğünü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Fatih Erbakan'dan ittifak kararıyla ilgili açıklama Fatih Erbakan'dan ittifak kararıyla ilgili açıklama

Çocuğu sünnet yaşına gelen her aile sünnet düğünü nasıl yapılır sorusunu araştırmaya başlar. Burada bize düşen en büyük sorumluluk ise anne ve babaların yükünü azaltarak onların isteklerini en güzel şekilde gerçekleştirmektir. Dolunay organizasyon olarak ilk hedefimiz müşterilerimizin hayallerini ve isteklerini dinleyerek bunları gerçeğe dönüştürmektir. 

Uzun yıllardır sahip olduğumuz tecrübe ve profesyonel ekibimiz sayesinde müşterilerimize eşsiz bir anı bırakmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ise birçok farklı konsepti ve organizasyonu bünyemize katarak her geçen gün gelişiyor ve değişiyoruz. 

Bir sünnet düğünü organizasyonunda yer alan en önemli detaylar süslemeler, eğlence gösterileri, animasyon gösterileri, mekan tasarımı bulunur. Bu detaylar bir sünnet düğünün kalitesini belirleyen özellikler arasında yer alır. Biz dolunay Organizasyon olarak birçok farklı mekanda organizasyon düzenliyor, en sevilen süslemeleri tercih ediyor, kişilerin isteklerine göre mehteran gösterileri yapıyor, yiyecek servisi sağlıyor ve mekanın tüm düzenlemesini yapıyoruz. 

Dolunay Organizasyon olarak sünnet düğününüzün her zaman hafızalarınızda yer almasını ve her hatırladığınızda yüzünüzde kocaman bir gülümseye sebep olmasını istiyor, tüm çalışmalarımızı da bu istekler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. 

  • Sünnet Düğünü Organizasyonunda Önemli Detaylar

Sünnet düğünlerinin bütün olmasını sağlayan şey detaylardır. Bu detaylar ise düğün sahipleri tarafından belirlenir. Örneğin düğün sahipleri geleneksel ya da mevlitli bir düğün istediğinde organizasyon bu isteğe göre şekillenir. Yine düğün sahipleri eğlenceli ve modern bir sünnet düğünü tercih ederse bu sefer de düğün organizasyonu bu isteklere göre yapılır. Sünnet düğünü organizasyon detaylarında başka neler yer alır merak ediyorsanız hemen anlatalım; 

  • Konseptin Belirlenmesi

Mekan seçimi ve konuk sayısı belirlendikten sonra en önemli detay düğünün hangi konsept ile ilerleyeceğidir. Sünnet düğünü organizasyonları arasında mevlitli, mehterli, geleneksel, kır düğünü gibi birçok farklı konsept bulunur. Düğün sahibi istediği konsepte karar verdikten sonra ise organizasyon şirketleri konsepte uygun düğün hazırlığına başlar. 

  • Masa - Sandalye Kiralama ve Süsleme

Masa ve sandalye kiralama işlemi belirlenen konuk sayısına uygun olarak gerçekleştirilir. Düğünün yemekli ya da yemeksiz olması masa ve sandalyelerin düzenini etkiler. Bu detaylar belirlendikten sonra ise masa ve sandalyelerin süslemesi yine kişilerin istekleri doğrultusunda gerçekleşir. 

  • Etkinliklerin Belirlenmesi

Düğünde yapılacak etkinliklere karar verilmesi düğünün en önemli detaylarından bir tanesidir. Sünnet düğünlerinde en çok tercih edilen etkinlikler ise mehter gösterileri, semazen gösterileri, ilahi dinletileri, yemek sunumları, yeniçeri seremonileri, animasyon ve palyaço gösterileri ve yüz boyama gibi çeşitli etkinliklerdir. Bu etkinliklerin her biri firmamız tarafından isteğinize bağlı olarak gerçekleştirilebilmektedir. 

  • Yemek Organizasyonu

Düğün sahipleri eğer organizasyonun yemekli olmasını isterlerse menüyü ve kişi sayısını firmaya iletirler. Bu sayede menüde belirlenen yiyecek ve içecekler düğüne katılacak konuk sayısına uygun olarak hazırlanır.

Bunların yanı sıra birçok çeşitli etkinlik ve gösteri şansı sünnet düğünü organizasyonları için mümkündür. Organizasyonların belirlenmesi ise tamamen kişilerin hayal güçlerine bağlıdır. Örneğin sünnet düğünlerinde çocukların mekana taht ile getirilmesi ya da taht ile taşınması istenebilir. Ya da balon süslemeleri gibi çeşitli süsleme şekilleri kişilerin isteklerine bağlı olarak firmamız tarafından gerçekleştirilebilir.