Sosyal medya üzerinden Survivor All Star 2022 şampiyonu Nisa Bölükbaşı için açılan fan hesaplarından birisi, Bölükbaşı fanlarını kandırarak, onları yüklü miktarlarda fatura ödemek zorunda bıraktı. Final oylamasından önce verdiği vaadlerden sonra ortadan kayboldu. Fan hesabı sahibinin faturalarını ödeyeceğine inananlar, gelen faturaları gönderdikten sonra kandırıldıklarını anladılar, sosyal medyada kriz çıktı. İşte detaylar...

Marc Bartra Trabzonspor tarihine geçti! Marc Bartra Trabzonspor tarihine geçti!

Sosyal medyada bir Survivor fan hesabı, takipçilerini "Faturalarınızı ben ödeyeceğim" diyerek desteklediği Nisa'ya oy göndermelerini istedi.

Hesabın sahibine güvenen çok sayıda kişi de peş peşe oy attı. 

Faturaları gelince hesabın sahibine ulaşamayan kullanıcılar, sosyal medyada faturalarını paylaşarak yardım istedi.

TV8 ekranlarının fenomen yarışması Survivor All Star, 30 Haziran'da İstanbul'da yapılan finalle şampiyonu belirledi. Bu yılın Survivor All Star yarışmasında Nisa Bölükbaşı ve Adem Kılıçcı finale yükselirken, yarışmanın kazanan ismi SMS oylamasıyla Nisa Bölükbaşı oldu.

Yarışmanın bitmesiyle SMS gönderen birçok kişi sosyal medya hesaplarından telefon faturalarını paylaşarak dolandırıldıklarını ileri sürdü.

Sosyal medyada dolaşan iddiaya göre, bir Survivor fan hesabı, takipçilerine faturalarının hepsini kendisinin ödeyeceğini söyleyerek desteklediği adaya SMS göndermelerini istedi.

Birçok kullanıcı da kişiye güvenerek peş peşe Nisa'ya oy göndermeye başladı. 

Faturaları geldiğinde hesabın sahibine ulaşamayan birçok mağdur, faturalarını yayınlayarak kandırıldıklarını söyledi. 

Sosyal medyada peş peşe faturalarını yayınlayarak yardım çağrısında bulunan kullanıcılar, tepkilerin de hedefi oldu.

İşte o paylaşımlardan bazıları...

Ekran Resmi 2022-07-02 16.41.23