ÖZEL: Trabzonspor’da Eren Elmalı gösterdiği performansla yeniden dikkatler üzerine toplamayı başardı.

Türkiye, havada Avrupa'nın en yoğun 3. ülkesi... Türkiye, havada Avrupa'nın en yoğun 3. ülkesi...

Geçtiğimiz sezon Trabzonspor formasıyla tam 47 maça çıkan Eren Elmalı söz konusu bu maçlarda 3 asistle oynamıştı. Sol bek oyuncusu takımın bu sezonda da değişilmez oyuncusu olmaya devam ediyor. Bu sezon sadece bir maç kaçıran Eren Elmalı 4 maçta forma giydi ve mücadelesi ve hırsıyla öne çıkıyor.

3 TEKLİF ALMIŞTI

Trabzonspor’un geride kalan sezonda öne çıkabilen ender oyuncularından olan Eren Elmalı süreç içinde en fazla bonservis getiren oyuncu oldu. Nantes’ten 4.5 milyon Euro teklif alan Eren için daha sonra İtalyan ekiplerinden Torino ve Genoa teklif yaptı ancak bu teklifler hem Eren hem de Trabzonspor tarafından reddedildi.

PERFORMANSI DEVAM EDERSE…

A Milli Takıma da seçilmesine kesin gözüyle bakılan Eren Elmalı’nın milli takım performansı da dikkatle takip edilecek. Sezon sonunda Trabzonspor’un satış potansiyeli yüksek isim olarak öne çıkan 23 yaşındaki sol bek 3 milyon 600 bin Euro bedelle transfer edilmişti.

DÜZENLEME YAPILDI

Öte yandan gelen bilgilere göre Eren Elmalı’nın 8 milyon TL’lik maaşına ciddi oranda düzenleme yapıldığı ve ilk 11 oyuncuları seviyesine çıkarıldığı öğrenildi.  

Editör: Hasan Tüncel