Trabzonspor bugün Alanyaspor’u kendi evinde 5 – 1’lik skorla mağlup etti. Maçın ardından konuşan Alanyaspor teknik direktörü Ömer Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı: 

Başkan Doğan tek tek açıkladı, yeni kadroya dikkat çekti Başkan Doğan tek tek açıkladı, yeni kadroya dikkat çekti

Son maç olmasına rağmen oyuncularımızla yaptığımız toplantıda bizim için önemli değerli, iyi bir futbolla ayrılmak istiyorduk. Kırmızı karta kadar her hangi bir sıkıntı yaşamadık. Oyunu planladığımız gibi yaptık. 1 – 0 öne geçtik. Onun öncesinde Erencan’ın kaçırdığı pozisyon vardı. 
1 – 1 çok basit yedik.  Tabi 2 – 1’de kırmızı kart olunca maç koptu. 2 – 1’den sonra sistemde değişiklik yaptık.

Burada da çok başarılı olamadık. 2. Yarı belki kalemizi biraz daha korumayı başardık ama 10 kişi kalınca Trabzon gibi güçlü bir rakibe direnemedik.  O açıdan üzgünüz. Bundan dersler çıkaracağız. 
Bu hataları yapmamak için önümüzde bir fırsat var. Sezonun değerlendirmesini yaparken, neler yanlış yapıldı, neler daha doğru yapılması için çalışacağız. Önümüzdeki sezon bu kadronun yüzde 60 – 70’i değişecek. Yeni kadro kurmaya çalışacağız. Bu da mali açıdan kolay olmuyor. Bu sene bana göre kiralık oyuncu sayısı çok olduğundan, bazı oyuncuların gerçekçi olmak gerekirse buraya aidiyet duygusu yaşamadı. Bunda da sıkıntı yaşadık. Önümüzde bu yaşananlardan ders çıkarmak için fırsat var. Yeni bir kadro yapılanması ile önümüzdeki sezon çok daha farklı bir Alanyaspor izleteceğiz” dedi.