Trabzon’da ilçelerin sorunları çözülüyor! Trabzon’da ilçelerin sorunları çözülüyor!

Murat Karanlık, babasının klasik araba tutkusundan ilham alarak başladığı bu yolculuğu, zamanla büyük bir tutkuyla sürdürmeye devam etti. 18 yaşında, sattığı telefonundan elde ettiği 2 bin 50 liraya 300 lira ekleyerek ilk arabası olan "Murat 124"ü satın aldı. Böylece "Hacı Murat" sahibi olan Karanlık, kısa sürede nostaljik arabalarla ilgilenmeye başladı. Yaklaşık 10 yıl içinde 1967 model Vosvos’un da aralarında bulunduğu 300 eski otomobilin modifiye ve bakımını gerçekleştirdi.

Klasik Araç Tutkusu ve Modifikasyon

Karanlık, nostaljik araba tutkusunu sahip olduğu Lada Vaz 1978-1980 ve 1967 model Vosvos ile sürdürüyor. Bu klasik arabaları süsleyip, onlara "zıplama" gibi yeni özellikler ekleyerek onları daha da ilginç hale getiriyor.

Karanlık, nostaljik arabalarla olan ilgisini ve bu hobisinin nasıl başladığını şu sözlerle anlattı: "Yaklaşık 10 yıldır nostaljik arabalarla uğraşıyorum. Bu merak bende bir sevdaya dönüştü. Şu anda 3 araçlık bir koleksiyonum var ve süreçte 300’ün üzerinde eski model aracın bakım, süsleme ve satışını gerçekleştirdim. Bu tarz arabalar bende hastalık haline geldi."

Klasik Araçlara Büyük İlgi

Klasik araçlarının süsleme işlerine özellikle önem verdiğini belirten Karanlık, "Eski arabalara gençten yaşlıya herkes büyük ilgi gösteriyor. Yolda durdurup resim ve video çektirmek isteyenler oluyor. Bu da beni mutlu ediyor," dedi.

Kahverengi Lada Vaz ile Özel Bağ

Karanlık, koleksiyonundaki 1980 model kahverengi Lada Vaz ile arasında özel bir bağ olduğunu ifade ederek, "Onunla ilgili birçok teklif aldım ama satmayı düşünmüyorum. Onu hep saklıyorum. Diğer araçlara gelen teklifleri ise değerlendiriyorum," şeklinde konuştu. Kahverengi arabasını çok sevdiğini belirten Karanlık, "Ona ayrı bir ilgim var. Onunla tanındım ve Türkiye’nin 81 ilinde arabayı da tanıyorlar. Bu da bizim için güzel bir artı oldu," dedi.

Karanlık, arabalarının ekstra özelliklerinden biri olan zıplama özelliğinin de çok dikkat çektiğini belirtti.

Editör: Hasan Tüncel