Türk Eğitim Vakfı, bayram gibi özel günlerde paylaşmanın ve iyiliğin önemine dikkat çekti.

Çarşıbaşı’nda STK’lar çağrı yaptı! Yolumuz karayolları ağına alınsın Çarşıbaşı’nda STK’lar çağrı yaptı! Yolumuz karayolları ağına alınsın

TEV'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Destekleriniz Gençlerimizin Bayram Sevinci Olsun, Eğitimleri Yarıda Kalmasın!

Bu bayram gençlerin hayallerine dokunmak, yarınlarına umut olmak isteyenler, Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) ‘Yarıda Kalmasın’ projesine destek olarak, gençleri eğitim yolculuğunda yalnız bırakmıyor.

55 yıldır maddi olanakları sınırlı öğrencilere burs desteği veren Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), gençlerin eğitimleri, hayalleri, hikâyeleri devam etsin, okullarına dönebilsinler diye hayata geçirdiği “Yarıda Kalmasın” projesiyle Kurban Bayramı’nı ihtiyaç sahibi gençler için unutulmaz kılıyor. TEV, daha çok gencin hayatına dokunmak için bayram gibi özel günlerde paylaşmanın ve iyiliğin önemine dikkat çekiyor. TEV bu doğrultuda üniversiteli gençlerin TEV bursunu kazandıklarında yaşadığı sevinci bursiyerlerin kendi sesleriyle duyuran bir video film hazırlayarak, sosyal medya kanallarından iyilik iletişimini duyuruyor.

Aylık 800 TL olarak belirlenen burs desteğinde bulunmak isteyenler Türk Eğitim Vakfı’nın internet sitesinden online bağış yapabiliyor."