Türkiye İşçi Partisi (TİP) Trabzon İl Örgütü'nün açıklaması şu şekilde; 

Pazartesi günü Beșikdüzü ilçemizde yașanan acı olay hepimizin derinden yaraladı. Beşikdüzü İMKB Lisesi öğrencileri Emir Berke Așik ve Uğurcan Korkmaz, fırtına sebebiyle olușan dalgalara kapılarak kayboldular. O saatlerde okulda olmaları gerekirken okul idaresi yurtta kalan bu öğrencilerin nerede oldukları konusunda herhangi bir çalışma yapmadı.

Böyle hava koșullarında derssaatinde okulda veya okudukları okulun yurdunda olmaları gerekirken bu öğrenciler okul yönetimi ve yurt görevlilerinin ihmalleri sonucu kötü hava koșullarında dışarı bırakılmış ve bir daha takip edilmemişlerdir.Beșikdüzü halkından edindiğimiz bilgilere göre yurt ve okul idarecilerinin AKP'li yöneticilere olan yakınlığı nedeniyle bu ihmallerin üstü kapatılmak isteniyor. Okul ve yurt yöneticileri, öğrencilerin güvenliği için ailelerine ve topluma karşı sorumludur. Sorumlular bir an önce ortaya çikartılmalı ve gereken ceza yetkili kurumlar tarafından verilmelidir!

Başkan adayı Ergin Aydın'dan seçim öncesi net mesaj! Tüm belediyelerde sandıktan Cumhur İttifakı çıkmalı Başkan adayı Ergin Aydın'dan seçim öncesi net mesaj! Tüm belediyelerde sandıktan Cumhur İttifakı çıkmalı