Türkiye’nin yerli ve milli girişimi ile yapılan ülkenin ilk elektrikli otomobilinin fabrika açılışı 29 Ekim 2022 tarihinde yapılacak.

Bu tarihte ilk otomobil de banttan inmiş olacak.

Ortaya çıkan bu gelişmelerin ardından bir çok haber sitesi ve gazetede TOGG’un fiyatı, satış kampanyaları ve ön sipariş ile ilgili haberler yapıldı.

TOGG resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada yapılan bu haberleri spekülatif olarak tanımlarken itibar edilmemisini istedi.

OTOMOBİL-1

TOGG’un yaptığı duyuruda Gemlik Kampüsünde resmi açılışın gerçekleştirileceği 29 Ekim 2022 tarihi vurgulanırken otomobilin Mart 2023 tarihinde yollarda olacağı da ifade edildi.TOGG’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını gerçekleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve akıllı cihazımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yaklaştıkça Togg'a olan ilgi de artıyor. Bu ilgi ve merakı gururla takip ediyor, markamızla ilgili ticari sır olmaktan çıkan her gelişmeyi düzenli olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu gelişmelerden haberdar ediyoruz.

Özellikle son haftalarda tamamı tahmine ya da varsayıma dayanan beyanlar, şirket temsilcilerimizin ifadelerinin çarpıtılarak yorumlanması ve hayal ürünü iddialar maalesef dikkat çekici biçimde artmıştır.

- Fiyat listesi,

- Ön sipariş - satış kampanyası,

- Kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü kişi ve kurumların kamuoyunu yanıltmaya yönelik demeçlerinin, yayın ve ilanlarının arttığını gözlemliyoruz.

Borsada yatırımcı sayısı rekora koşuyor! Borsada yatırımcı sayısı rekora koşuyor!

Hedeflerimize adım adım yaklaştığımız bir dönemde bu tür spekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Meteorolojiden yeni hava durumu raporu İstanbul ve çok sayıda kente sağanak uyarısı

Meteoroloji'den yeni hava durumu raporu! İstanbul ve çok sayıda kente sağanak uyarısı

Togg'un resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış Haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın gerçekliği şirketimiz tarafından

teyit edilmemiş bilgilerdir. Kurumsal sorumluluk ve prensiplerimiz gereği, kamuoyunun bilgisine sunarız.