61SAAT HABER SERVİSİ - TRABZON’da TOKİ’nin Çimenli Mahallesinde yapacağı 327 adet konut ve 4 dükkan ile Yeşilköy Mahallesinde yapacağı 84 adet konut inşaatının ihale tarihi yine ertelendi. Daha önce önce Şubat ve Temmuz’da açıklanan ihale tarihi, şimdi de Ağustos’a kaydırıldı.

Trabzon’da vatandaşların düşük taksit ve peşinatlarla ev sahipi yapmayı hedefleyen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Çimenli Mahallesinde 327 konut ve 4 dükkan, Yeşilköy Mahallesinde ise 84 adet konut yapacak.

İLK AÇIKLANAN TARİH ŞUBAT AYINDAYDI…

Konutların yapımını bekleyen vatandaşlar ise ne yazık ki bir süredir hayal kırıklığı yaşıyor.
Edinilen bilgiye ilk olarak 17 Şubat 2022’de duyulan ilk ihale tarihi sonrasında 21 Temmuz’a şimdi de 11 Ağustos’a ertelendi.

İhalelerin ertelenmesinin nedeni olarak ise yaşanan ekonomik sıkıntılar yüzünden kimsenin ihaleye girmemesinden kaynaklandığı belirtiliyor.KONUTLARIN YAPIMI GECİKİYOR…

İnşaat sektöründe sürekli fiyatların değişmesinden dolayı, müteahhitler zarar edecekleri endişesiyle büyük projelere girmekten kaçınması konutlarında yapımını ister istemez geciktiriyor.

TOKİ’nin son duyurusunda ise ihalenin 11 Ağustos 2022 saat 11:30’da yapılacağı ifade edildi. Tekliflerin ise e teklif usulüyle alınacağı da belirtildi.

İşin süresi yer tesliminden itibaren 550 gün olarak ilan edilirken, yer tesliminin de sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde yapılacağı ifade edildi.

Ümraniyeliler “İyi ki varsın Eren" dedi Ümraniyeliler “İyi ki varsın Eren" dedi

ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI DA ARTAN MALİYETLER NEDENİYLE DURMUŞTU

Trabzon’da hatırlanacağı üzere değişen ekonomik koşullar nedeniyle Trabzon Şehir Hastanesinin inşaatı da durmuştu.

Hastanenin inşaatını yapan firma işe Sağlık Bakanlığı arasında fesih işlemi gerçekleşmişti. Fiyat farkı konusunda bakanlık ve firma anlaşamayınca fesih işlemi gerçekleşmişti. Bu nedenle hastanenin önümüzdeki aylarda yeniden ihaleye çıkması bekleniyor.