Beyin kanaması geçiren gazeteci Tolga Akyıldız hayatını kaybetti

50 yaşındaki Akyıldız, İstanbul'un Maslak semtindeki evinde beyin kanaması geçirdi ve acil olarak hastaneye kaldırıldı. Ancak, doktorların yoğun çabalarına rağmen Akyıldız'ın durumu kritik seviyede devam etti. Yoğun bakımda tedavisi sürerken, Akyıldız'ın sağlık durumu birden kötüleşti ve tüm çabalara rağmen hayata tutunamadı.

Tolga Akyıldız'ın ani ölümü, sevenleri ve hayranları arasında büyük üzüntü yarattı. Sosyal medyada Akyıldız için birçok anma ve paylaşım yapıldı. Müzik ve basın camiası da bu acı habere büyük bir şokla karşıladı.

Tolga Akyıldız, müzik camiasında saygın bir yere sahipti ve uzun yıllar boyunca birçok önemli sanatçı ve albüm hakkında yazılar yazdı. Ayrıca, basın camiasında da etkili bir isimdi ve birçok önemli haber yapmıştı. Akyıldız'ın ölümü, Türkiye'deki müzik ve basın dünyasında büyük bir boşluğa neden oldu.

Tolga Akyıldız kimdir

İstanbul doğumlu olan Tolga Akyıldız, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Gazetecilik mesleğine 1987 yılında Hey Dergisi'nde başlayan Akyıldız, sırasıyla GO (Genç Olmak) Dergisi, Akşam Gazetesi, Health&Shape ve Anne&Çocuk dergilerinde editörlük görevleri üstlendi. 1997 yılında Blue Jean Dergisi'nde Yayın Yönetmeni olarak çalışmaya başlayan Akyıldız, aynı derginin yanı sıra Hey Girl Dergisi'nin Yayın Direktörlüğü'nü de üstlendi.

2000-2007 yılları arasında Blue Jean ve Hey Girl Dergileri'ne ek olarak Max, İstanbul Life ve Auto Show Dergileri'nin de yayın direktörlüğü görevlerini yürüten Akyıldız, 2004-2010 yılları arasında D.R.U.M., MySpace Türkiye, Rock'n Dark Müzik Yarışması, Avea gibi marka ve etkinliklere danışmanlık yaptı.

2012 yılında Nova Medya Yayıncılık'ta Genel Koordinatörlük görevini üstlenen Tolga Akyıldız, Cosmopolitan, Elele, Biba, Marie Claire ve Touch İstanbul dergilerinde köşe yazıları ve röportajları yayımladı. 2010 yılında Milliyet Gazetesi Cadde Eki'nde "Sokak Çocuğu" adlı köşesini kaleme alan Akyıldız, Esquire ve 46 Dergileri için de köşe yazıları hazırladı. Aynı zamanda müzisyenler ve markaları bir araya getiren projeler üreten müzikmentor adlı yapının kurucusu olan Akyıldız, 2014 yılında "Özür Dilerim Çok Sevdim" adlı ilk öykü kitabını yayınladı.

Gazeteci Tolga Akyıldız beyin kanaması geçirdi: Hayatını kaybetti
Gazeteci Tolga Akyıldız beyin kanaması geçirdi: Hayatını kaybetti
Gazeteci Tolga Akyıldız beyin kanaması geçirdi: Hayatını kaybetti
Editör: Furkan Yılmaz