Gençler, kadınlar, esnaflardan sonra muhtarlarla buluşan Belediye Başkan Adayı Kurt; “Muhtarlarımız bizim uç beylerimizdir. Kıymetlilerimizdir, mahallelerimizde ki gözümüz, kulağımızdır. Yerel yönetimin ve demokrasimizin ilk ayağı olan muhtarlarımızın yaşadığı zorlukların farkındayız. Halka karşı sorumluluğu maksimum ama yetkisi, imkanı minimum olan kahramanlardır muhtarlar.

Keseri dahi olmayan ama bulup buluşturarak harikalar yaratan kahramanlar. Tonya belediyesi üzerinden konuşalım. Dokuz meclis üyesi var. Ayda bir toplantı yapılır. Muhtarın ise belediyeyle her gün işi vardır. Muhtarlar, göstermelik değil, lafla değil esaslı desteklenmelidir. Belediyenin aracından, odasından, personelinden, yasasından tam manasıyla yararlanmalıdırlar. Yaptığı iş belediyenin işidir” dedi.

Kurt açıklamasına şöyle devam etti: “Bu seçim, gönül alma seçimidir. Sevme sevilme seçimidir. Yük olma değil; yük alma seçimidir. Protokol yerine kol kola girme, kucaklaşma seçimidir. Muhtarlarımız ana paydaşlarımız olacak. Bizde olan şeffaf ve adil bir şekilde onların olacak.

Oda kapımız olmayacak. Onlara her zaman açık olacak. Büyükşehir yapılanmasına paralel olarak muhtarların belediyede makamı olacak. Merkez haricinde, Karaağaçlı, Çayıriçi ve İskendeli’de şefliklerimiz olacak. Araçlarımız git gel yapmadan muhtarlarımızın emrinde olacak."