Sezgin Mumcu, Berat kandili ve Trabzon’un kurtuluşu gününü kutladı! Sezgin Mumcu, Berat kandili ve Trabzon’un kurtuluşu gününü kutladı!

Serander Cafe’de düzenlenen sohbet toplantısına Tonyalı kadınlar büyük ilgi gösterdi. Belediye başkan adayı Veysel Kurt toplantıda kadınlara hitaben yaptığı konuşmada; “Tonya’mızın emektarları, baş tacı annelerimiz, bacılarımız, kardeşlerimiz… Öncelikle davetimizi kırmayıp buraya gelerek bizleri onurlandırdınız, gururlandırdınız. Bizleri bağrınıza bastınız. Sizlerin bu sevgisini, desteğini kazanmak mutlulukların en büyüğü olsa gerek. Belediye başkanı olmak için değil sizlerin hizmetkarı olmak için bu yola çıktık” dedi.

Kurt konuşmasına şöyle devam etti: “Biz istiyoruz ki sizlerin de bu çorbada bir tuzu olsun. Bu nedenle Belediye Başkanı olmamız halinde 22 mahallemizden oluşan bir kadınlar grubu oluşturacağız. Yapacağımız her projede ve programda kadınlarımızın görüşlerine önem vereceğiz. Sizler de söz sahibi olacaksınız. Hayvancılıkla uğraşan kadınlarımızın beslemekte olduğu buzağılarına 6 ay boyunca buzağı yemi desteği vereceğiz. Bahçelerini işleyemeyen fakir ve yardıma muhtaç kadınlarımızın bahçelerini ekime hazır hale getireceğiz. Yurt gezileri düzenleyeceğiz. Çarşıya geldiğinizde oturup, dinlenebilmeniz için bir lokaliniz olacak. Bağda, bahçede ürettiklerinizi pazarlamak için bir kooperatif kuracağız. Sizlere layık olabilmek için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz, her zaman yanınızda ve emrinizde olacağım.”

Sohbet toplantısına katılan kadınlar daha sonra Belediye Başkan adayı Veysel Kurt’u soru yağmuruna tuttular. Kadınlar özellikle yol konusunda taleplerini iletirken, hizmetler konusunda ise adaletli olunması hususunu dile getirdiler.
Moral ve motivasyonun tavan yaptığı toplantı horonla sonra erdi.

fc8d2d95-d023-45d0-93f0-4a0c00177048

d1bc0f09-80d4-4ac6-aa38-73322d5a2c76

4194c964-e710-4a0e-8f87-c94510c43e1e