Tonya’yı arşinlayan belediye başkanı Kurt, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Belediye başkan adaylığı her ne kadar halka hizmet etmeye talip olma ise de temel itibarıyla nezakettir. Siyaset nezakettir.

Halkın malını halka verirken incitmemek, kızmamak, azarlamamaktır. Gönül almak, gönüllere girmektir.  Sevmeden, saymadan, tepeden bakarak, buyrukcu yaklaşarak, bugüne kadar değer vermediğin vatandaşın serenderinin altını, ahır yolunu bugün beton döksen ne olur.

Gümüşhaneli başkan korkuttu! Trabzon'da hastaneye kaldırıldı Gümüşhaneli başkan korkuttu! Trabzon'da hastaneye kaldırıldı

Seçim için yapıldığını anlamayan mı var. Sevgisiz, nezaketsiz işten hayır gelmez. Onu gören diğer vatandaş , benim camurlu yolumu dökmedin, sandıkta görürsün der. Nezaket adaleti getirir, eşit hizmeti getirir. Belediye kaynaklarının israf edilmemesini getirir. Hükümet desteklerinin heba edilmemesini getirir.  Sevgi betondan değerlidir. Siyaset ise nezakettir. Hizmetle, hadimlikle sorumlu olduğumuz halka, şeflik, gardiyanlık, zabitlik muamelesi yapamayız. Görevimiz halkı terbiye etmek değil halka adil hizmet etmektir.”