SİZLER BİZİM YARINLARIMIZSINIZ 
Toplantıda gençlere hitaben bir konuşma yapan belediye başkan adayı Kurt; “Bugün geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizi burada görmek bizlere çok mutlu etti. Sizler bizlerin yarınlarısınız. Biz belediye başkanlığı için değil sizlere hizmet etmeye talip olduk. Biz istiyoruz ki sizlerin de bu çorbada bir tuzunuz olsun. Onun için bugün sizleri dinlemeye geldik.

Sevgili gençlerimiz 22 mahallemizden oluşan bir gençlik grubu oluşturacağız. Yapacağımız her programda gençlerimizin görüşlerine yer vereceğiz” dedi. Daha sonra gençlerden gelen soruları cevaplayan başkan adayı Kurt; “Gençlerimizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Gençlerimizin en çok istekleri arasında yer alan yüzme havuzu ve fitnes salonları için sizlere söz veriyorum. Allah bizlere bu görevi nasip ederse sizlere bu sözümüzü ivedilikle yerine getireceğiz” diye konuştu.


ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZİN İLÇEMİZDE KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ 
Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan öğrencilerin yurt sorunu konusunu da açıklamalarda bulunan Kurt: “İlçemizde Meslek Yüksek Okulu açılması için çok büyük emekler verildi. Okulumuz açıldı. Çok önemli önemli bölümlerimiz de var. Her yıl her bölümümüz ful çekiyor.  İki, dört derken şimdi altı bölüme ulaştık ama ikinci sınıfta okuyan bütün öğrencilerimiz Beşikdüzü’ndeki okulda okuyor, oradaki yurtta kalıyorlar.  

Biz olsaydık ne yapar eder o öğrencilerimizin ilçemizde kalmasını sağlardık. Bina tutar veya belediye binasını boşaltıp onlara tahsis ederdim. Yine ilçemizi tercih eden öğrencilerimize de önemli müjdelerimiz var; ilçemize gelen misafir öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim öğretim görmeleri için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Başta bütün işadamlamızı devreye sokup bir kumbara oluşturacağız ve oluşturacağımız bu kumbara sayesinde öğrencilerimize burs vereceğiz.”Tonyaspor’a da büyük destek sözü veren Kurt, görev gelir gelmez Tonyaspor’a lokal ve kulübe araç alacağını müjdeledi. Art arta gelen müjdelerden sonrası gençler belediye başkan adayı Veysel Kurt’u ayakta dakikalarca alkışlayarak, desteklerini ilan ettiler.