Başkan Hacısalihoğlu, Ocak – Ağustos döneminde 16 binden fazla iç ve dış hat uçuşunun gerçekleştiği Trabzon Havalimanında yeni sezon öncesi mutlaka ek inşaatlarla iyileştirme yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Havalimanları şehir hakkında ilk izlenim elde edilen yerler. Bu nedenle modern olmaları ve hizmetlerin aksamaması çok önemli” diye konuştu.

DHMİ Trabzon Havalimanı Başmüdürü Sezgin Değirmenci, yoğun bir turizm sezonunu geride bıraktıklarını belirterek, “Önümüzdeki sezonla ilgili hazırlıklara da şimdiden başladık. Amacımız hizmetlerin aksamamasıdır. Tüm çalışma arkadaşlarımızla bu konuda büyük gayret gösteriyoruz. Yeni turizm sezonu öncesinde de havalimanımızın hizmet standartlarının yükseltilmesi için çeşitli projeler var. Bunların kısa sürede bitirilmesi amaçlanmaktadır. Önümüzdeki yıl bu yıla göre yüzde 35 – 40 arasında daha fazla yoğunluk yaşanmasını bekliyoruz” dedi.

“GELECEK SEZON TURİST SAYISI ARTACAK, BU YOĞNLUĞA HAZIR OLMALIYIZ”

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da Trabzon Havalimanında çalışan herkese turizm sezonunda ortaya koydukları emek nedeniyle Trabzon iş dünyası adına teşekkür ederek, “Yerli ve yabancı turistler için havalimanları, şehir hakkında ilk izlenim edindikleri yerlerdir. Bu nedenle havalimanlarında verilen hizmet önemli. Trabzon Havalimanı için yeni projeler hazırlandığını biliyoruz. Ancak bir projenin uygulanması 4 – 5 yılı buluyor. Bizim gibi yoğunluğu her geçen gün artan bir şehirde bunu bekleyecek zaman yok. Bu nedenle özellikle dış hatlar başta olmak üzere mevcut durumun ek inşaatlarla bir an önce iyileştirilmesi beklentimizdir. Yaptırdığımız anket çalışmaları sonucunda  gelecek sezon turist sayısının daha da artacağını öngörmekteyiz. Bu nedenle şehir olarak buna hazır olmalıyız” ifadesini kullandı.

2-231-25