Milli Eğitim Bakanlığı,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan “Mesleki Eğitim İş birliği Protokolü” kapsamında;   İçişleri Bakanlığı, Trabzon Valiliği, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası,  Ortahisar Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğinde oluşturulan ‘’Çikolata Üretim ve Eğitim Atölyesi’’ faaliyete geçirildi. 
Hisariçi Çikolatacısını bugün ziyaret eden Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu,
Meslek Liselerinin her geçen gün öne çıkmaları yönünde Milli Eğitim Bakanlığının da özel teşvik ve gayretleri olduğunu bir kez daha vurguladı. 

ÇOK HAKLI ÇOK ‘’TATLI’’ BİR GURUR
Kendi şehirlerinde, kendi şehirleri için üreten, üretirken kendi mesleki gelişimine de hizmet ederek geleceğin iş dünyasına şimdiden adım atan öğrencilerle gurur duyduğunu ifade etti.

BU BİR DÖNÜŞÜM HİKÂYESİDİR
Gösterilen bu girişimcilik örneğinde amaç sadece üretmek değil gençlerimizin tecrübe de kazanmasıdır diyen müdür Fettahoğlu:
  Yöremizin ürünlerinin yöremiz çocuklarının elinde önemli bir çıktıya dönüşmesi ayrıca çocuklarımızın da kendi dönüşüm hikâyesidir dedi. 
 Glikoz kullanılmadan üretilen çikolataların üretim aşamalarını okul yöneticilerinden dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü, çocukların mesleki gelişimini destekleyen projelerin her zaman destekçileri olacaklarını söyleyerek düşüncesinden sahaya inmesine kadar tüm aşamalarına emek verenlere, Trabzon Ticaret ve Sanayi  Odası’na ve tüm paydaşlarımıza   şehrimiz ve çocuklarımız adına teşekkür ederiz dedi.
Hisariçi Çikolatacısı markasıyla Uzun Sokak Tabakhane girişinde faaliyete başlayan çikolata üretim ve satış dükkânında, sıcak ve soğuk içecek hizmeti almak da mümkün.

Vatandaşlara ‘Trabzon’da, milletvekilleri görevlerini layığıyla yapıyor mu?’ diye sorduk… Vatandaşlara ‘Trabzon’da, milletvekilleri görevlerini layığıyla yapıyor mu?’ diye sorduk…