61SAAT HABER SERVİSİ - MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla milletvekili adayı olmayacağını bir kez daha yineledi.
Genel Merkezden, “aday olan kişilerin 1 Aralık’ta ayrılması gerektiği” kriterinin dışına çıkabilmek için istifasının bu tarihten sonra kabul edilmesini de istediğini dile getiren Tarım, “Fedakarlık ile şahsi çıkar, vefa ile nankörlük aynı istikamette yürüyemezler” ifadelerini kullandı. 

“Artık bu meseleyi kapatıyorum” başlığı ile paylaşımda bulunan Tarım, “Trabzon'da vekil adayı olmayacağımı söyleyerek İl başkanlığı yaptım. Toplumda partimiz adına güzel izler bıraktığımıza gönülden inanmaktayım. 

Beni iyi tanımayan hiç kimse vekilliğe aday olmayacağım sözünü tutabileceğime inanamadı. 

Partim il başkanıyla, parti arasında sıkıştı, Trabzon'da 1999 daki seçim ruhunun üstüne çıktığımıza kanaat getirdiğimiz halde hiç kimse 2 yada 3.cü vekilin hesabını yapamadı. 

TARIM-1

Çok kaliteli ve partimizi mükemmel temsil edecek insanların bu işten geri durmaması için ben bu yolu tercih ettim ve sadece partimin önünü açtım.

2023 seçimleri çok önem arzetmektedir ve Trabzon üstüne düşeni yapacaktır. 

Genel Merkezimizin, aday olan kişilerin 1 Aralıkta ayrılması gerektiği kriterinin dışına çıkabilmek içinde Genel Merkezimden istifamın bu tarih geçtikten sonra kabul edilmesini arz ettim. 

Fedakarlık ile şahsi çıkar, vefa ile nankörlük aynı istikamette yürüyemezler. 

Ben bu aşkın tek zerresini ziyan etmedim. 

İnsan farkedebilmeli gerçek aşkın doğru ve layıkıyla yaşanması gerektiğine, benim için siyasetteki dün dündür, bu gün bu gündür sözü geçerli değildir. 

Ben sadece Liderim Devlet Bahçeli’nin hayalini kurduğu Türkiye siyasetini erken yaşıyorum” şeklinde bitirdi. 

Ekran Resmi 2022-12-01 09.58.48