Terzioğlu'ndan temayül teşekkürü! Terzioğlu'ndan temayül teşekkürü!

HABER-ADNAN RAMOĞLU
 Dua programı Çarşıbaşı Büyük Camiinde yapıldı. Sabah namazı öncesi Kuranı Kerim okunması , tekbirlerin getirilmesi, kasidelerin okunması ile başlayan program sabah namazının eda edilmesi ile devam etti.
Namazın ardından Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın kürsüye çıkarak öncelikle Çanakkale Savaşı’nın öneminden bahsetti. Müftü Aydın konuşmasında; “ Milletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. Bizim tarihimizde Malazgirt Meydan Muharebesi, İstanbul’un Fethi gibi Çanakkale Zaferi de tarihimizin önemli dönüm noktalarındandır. Çanakkale ehli salibin hilal ile savaşıdır. Çanakkale’de yedi düvele karşı ümmetin birlikte göğüs göğse savaşıdır. Çanakkale maneviyatın maddiyatı yendiği bir savaştır. Bizde o iman ve manevi güç olduğu sürece bizi kimse yenemeyeceğini göstermesi bakımdan Çanakkale Savaşından alınacak çok dersler vardır. Neslimizi bu değerlerle yetiştirmezsek gelecekten emin olamayız. Rabbim ordumuza ve milletimize güç, kuvvet versin. Rabbim böyle hayasız akınlardan bizleri muhafaza eylesin. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.
 
Konuşmanın ardından İl Müftüsü  Selami Aydın Çanakkale Şehitleri ve tüm şehitler için coşkulu duada bulundu. Of İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz katılımları nedeniyle İl Müftüsü Selami Aydın’a ve projelerine her zamana destek veren Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na teşekkür etti. Namaz çıkışı Beşir Derneği tarafından cemaate çorba ikram edildi.

WhatsApp Image 2023-03-17 at 21.03.49WhatsApp Image 2023-03-17 at 21.03.48 (2)WhatsApp Image 2023-03-17 at 21.03.48WhatsApp Image 2023-03-17 at 21.03.48 (1)