61SAAT HABER MERKEZİ - Trabzon’da Ortahisar Belediyesi tarafından açılacak Kent Lokantası’nın ilk menüsü belli oldu. 

İLK MENÜ 1139 KALORİ

Bugün Ortahisar Belediyesi Personeli için ilk yemeğini hazırlayan Trabzon Kent Lokantası’nın menüsünde Mercimek Çorbası, İzmir Köfte, Pirinç Pilavı, Ayran ve ekmek yer alıyor.

Yemeklerin hepsinin kalori hesabı yapılırken, Mercimek Çorbası 213, İzmir Köfte 436, Pirinç Pilavı 356, Ayran 74, Ekmek ise 60 kalori olmak üzere menünün toplamda 1139 kalori olduğu dikkat çekti.

KENT MUTFAĞININ AÇILIŞI BUGÜN YAPILACAK

Kent Lokantasına yemeklerini hazırlayacak Ortahisar Belediyesi Kent Mutfağı’nın açılışı ise bugün Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya ve ekibi tarafından bizzat yapılacak. 

ORTAHİSAR BELEDİYESİS PERSONELİ DE FAYDALANACAK

Trabzon'da Filistin'e destek yürüyüşleri devam ediyor Trabzon'da Filistin'e destek yürüyüşleri devam ediyor

Kent Mutfağı’nın hemen yan tarafında ise Ortahisar Belediye Personelinin de ücreti karşılığında Kent Lokantası’nın yemeklerinden faydalanması için bir alan hazırlandı. 

EKSİKLİKLER GİDERİLİRSE CUMA GÜNÜ AÇILACAK

Trabzon’da vatandaşların merakla beklediği İskenderpaşa Camisinin hemen yan tarafında yapımı tamamlanan Kent Lokantası’nın açılışı ise eksikliklerin giderilmesi halinde yarın (12 Temmuz) Cuma Namazından sonra yapılamsı bekleniyor. Ancak eksikliklerin zamanında giderilmemesi halinde ise Kent Lokantası’nın açılışı 16 Temmuz günü yapılacak. 

Ekran Resmi 2024 07 11 11.08.14

4 ÇEŞİT YEMEK 50 TL

Kent Lokantası'nda vatandaşa 4 çeşit yemek 50 TL fiyat üzerinden verilecek. Ancak burada belirlenen menü haricinde bir şey alınmak istenirse bunlar ekstraya girecek ve fiyatı karşılıığında alınabilecek. 

Editör: Serkan Kılınç