61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon Kahramanmaraş Caddesinde zemin yenileme işi bugün başladı.  Caddenin kapatılması ve sonrasında “Dökme Agrega” yapılan zemin zamanla deforme olunca iş kapsımında alınan garanti devreye girdi.

Zeminde bozulan kısımları düzeltme çalışmaları da işe yaramayınca bu kez, zeminin komple daha sağlam malzeme ile yenilenmesine karar verildi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, daha önce yaptığı açıklamada zeminin yenilenmesinin garanti kapsamında olduğunu belirtmiş ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinden her hangi bir para çıkmayacağını ifade etmişti.

Bu noktada Dökme Agrega’yı yapan firma da bugün bir açıklama yapmış ve konuda hatayı kabul etmişti. Bu kapsamda caddenin yenilenmesini garanti kapsamında ücret almadan yapacaklarını da açıklamıştı.
İlgili firmanın açıklamasının ardından bugün akşam saatlerinde Trabzon Maraş Caddesinde zemin yenileme işlemi başladı. Zemin yenilemenin caddede yaklaşık 5 – 6 günü bulacağı ve bu kez koyulacak malzemenin uzun ömürlü olduğu belirtildi.

MARAŞ CADDESİ4MARAŞ CADDESİ2