Trabzon'da öğrencilerden sahil temizliği! Trabzon'da öğrencilerden sahil temizliği!

PARTİNİN İL YÖNETİMİ KURUCU ÜYESİ
Siyasi geçmişi ile ilgili açıklama yapan Küçük, “Siyaseti takip eden bir kişiydim. 2018 yılında Yeniden Refah Partisi’nin kurulacağını duydum. Bu partinin teşkilatında yer almak istedim. Sonrasında adım adım devam ettik. İl yönetimi kurucu üyesiyim” dedi.

TRABZON’DA 10 BİN ESNAF ZİYARETİ YAPTIK
Yeniden Refah Partisi’ni tercih etme sebebi ile ilgili konuşan Küçük, “Rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın 1988-94 yıllarında yaptığı icraatlerden dolayı bir sempati duydum kendisine. Milli görüş çizgileri, üretim, istihdam ve ihracat ekonomisi olduğu için, gerek yerel gerekse de genel seçimlerde karşılık bulmuş bir parti olduğu için şuanki Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’ın nezaketi ve zerafeti ön planda gösterdiği için bu partide yer almak istedim. Yaklaşık 4 yıldır biz iki tane büyük kongre yaptık. Biri 2019’daydı diğeri geçen yıl 6 Kasım’da gerçekleşti. İlk kongremiz 45 bin kişinin üzerinde Ankara’da gerçekleşti ve yoğun bir katılım vardı. İkinci kongremiz 65 binin üzerinde katılımla gerçekleşti. Trabzon’da bugüne kadar yaklaşık 10 bin esnaf ziyareti yaptık, ilçeler dahilinde. Karşılığımız çok fazla. Teveccüh çok büyük. Ben de iddialı olarak siyasette yer almak istediğimi beyan etmek istiyorum. Trabzon’umuz için hayırlı olur inşallah” diye konuştu. 

3-67

GENEL BAŞKANIMIZA CİDDİ DESTEK VAR
Fatih Erbakan’ın ittifakta yer almayarak Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda konuşan Küçük, “Çevremizde genel başkanımızı tek başına görmek isteyen çok büyük topluluk var. Bu topluluk ittifaktan yana değil. İnsanlar ittifaktan bıkmış duruma geldiler. İttifaklardan uzak durmaya çalışıyorlar. Şuna bakıyor insanlarımız… İstihdam, üretim, ihracat… Bunu kim sağlayabilir? Borç, faiz ekonomisi değil de bu çizgide, milli görüş çizgisini taşıyan tek parti olduğumuz için bu prensiplere sahip bu çizgide kim gidebilir. Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’ı gösteriyorlar bu doğrultuda. İttifaka yakın olmadığı için genel başkanımıza bugün yapılan açıklama sonrasında çok destek var. İnşallah ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olu” ifadelerini kullandı.

OLMAZSA OLMAZ 6 PROJEYİ AÇIKLADI
“Trabzon’da yaşamaktan memnun musunuz, yapılan yatırımlardan? Size görev tebliğ edilirse yapmayı düşündüğünüz projeler nelerdir?” Sorusunu yanıtlandıran Küçük, “Trabzon’da olmazsa olmaz 6 proje belirledik. Bunun yanında da projelerimiz var ama olmazsa olmaz 6 projemiz mevcut. Biri metro projesi. Metro hattı şehrimizde geç kalmış proje. Büyükşehir havasını bir nevi metro taşıyor. Büyükşehirlere gittiğimizde genelde metro, raylı sistemleri mevcut. Büyük bir maliyet olabilir ama yapılabilir bir şey. Beşikdüzü-Of arası bir raylı sistem mümkün olması gerekiyor. Bu raylı sistem trafiği yüzde 90 oranında azaltacaktır. İnsanımızın da beklediği bir şeydir. Bunun yanında da toplu taşımacılığı korumak durumundayız.

2-65

AKÇAABAT-YOMRA ARASI HAFİF RAYLI SİSTEM
İkincisi hafif raylı sistem. Akçaabat-Yomra arası. Akçaabat en büyük ilçemiz. Yoğun bir nüfusa var orada. Yomra ve Kaşüstü mevki de şehir haline geldi adeta. Buradaki trafik yoğunluğunu yolcu kapasitesini ulaşım açısından daha nasıl kısa bir zamanda birleştirebiliriz, Akçaabat ve Yomra arası hafif raylı sistemi yapabiliriz.

ALTYAPIDA TÜNEL SİSTEMİ SORUNU ÇÖZECEK
Yine şehrimizde altyapı problemi… Trabzon’da bir boru patladığı zaman, bir internet hattı kesildiği zaman veyahut bir telefon hattı kesildiği zaman kazıma işlemi oluyor. Bu kazı işlemlerinde trafik felç oluyor, yol kapanıyor, insanlarımızın yaya hattı kapanıyor derken insanlarımız bıktı bu işlerden. Bunu bir kereye mahsus Avrupa’da yer alan tünel sistemi ile birlikte, insanlarımızın da biraz sabrıyla, 6 ay süre içinde çözebiliriz. Neticede kuruluşlar var. Belediye bunu kendisi yapması lazım. Firmalardan katılım payı alarak maliyetleri karşılamış oluruz. Çok önemli bir şey bu. Bunu faaliyete geçirmemiz gerekmektedir.

1-57

TRABZON YARIM ASIRDIR DEMİRYOLUNU BEKLİYOR
Şehrimizin en önemli problemlerinden biri demiryolu problemi. Yarım asırdır Trabzon vatandaşımız demiryolu bekliyor. Bu demiryolu hattı Erzincan’da bitiyor. Batum’da da var. Erzincan ile Batum arası bir demiryolu gerçekleştirebiliriz. Bu da hem yolculuk açısından hem de ticari anlamda. Biz burdan Gürcistan’a o demiryolu rahatlıkla ticaret yapabiliriz. Bu bağlantı yolu ile vatandaşlarımız GAP turlarına çıkabilir. Demiryolu gerçekten yarım asırdır beklenen bir projedir. Önü de kesilen bir projedir ve faaliyete geçmesi gerekiyor. 

YATIRIM ADASI 25 BİN İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Diğer bir projemiz Yatırım Adası. Arsin Yatırım Adası 2016-17 yıllarından bugüne kadar ihaleye verildi, kaldı derken faaliyete geçmedi. Aslında çok güzel bir proje. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Orada 3 bin dönümlük bir arazi var. Bu arazide yaklaşık olarak 8-9 firma yer alacak. Buralarda neler olacak… Biyoteknoloji, Nanoteknoloji, sağlık teknolojisi, savunma sistemleri gibi alanlar yer alacak. Bu yaklaşık 25 bin kişiye istihdam sağlayacak. Bu vazgeçilmez bir proje. Bizim önceliğimizin istihdam olması lazım. İnsanlarımız işsiz. Trabzon’umuza büyük bir katkı sağlayacak proje. 

TURİZM 12 AYA YAYILMALI
Bunun yanında turizm var. Yılın 12 ayına yayılması gerekiyor. Bizim sadece Uzungöl ile kalmamamız lazım. Beşikdüzü’nde teleferik kuruldu ama atıl bir şekilde yatıyor, çalışmıyor. Trabzon Meydan’dan Boztepe’ye teleferik projesi vardı, yapımı yok. Gerçekten bunların altı çok doldurulabilir ama turizm Trabzon’un ticari anlamında katkı sağlayacak bir alan. Bunu büyüterek tüm ilçelerimize yaymamız lazım. Her ilçemizde görülmesi gereken tarihi yerlerimiz var. Bu da önemli bir nokta. Bu 6 projemiz gerçekten olmazsa olmazdır. Biri yapsın ama kim yaparsa yapsın. Ben bunun için iddialıyım. Bu projeler halkımızın beklediği projeler. Halkımızın daha güzel yaşaması için önemli projeler” dedi.

İNSANLAR ARGO VE SÜRTÜŞMELERİ GÖRMEK İSTEMİYOR
Küçük, son olarak, “Sayın genel başkanımızın duruşu var. Bugün de bu duruşu göstermiştir. Makam mevki peşinde olmadığını göstermiştir. Önüne altın tepsi gelmiştir belki ama bunu reddetmiştir. Artık kendi başımıza, kendi milli görüş çizgimizi bozmadan üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayarak iktidar olmamız gerekiyor. İktidar olursak, ülkemiz faizden uzak olacak. Bu kadar faiz, bu kadar vergi olmaz. Genel başkanımıza da gerçekten çok büyük bir teveccüh var. Nezaketi ve zerafeti siyasette karşılık buluyor. İnsanlar bıktı bu işlerden. Sürtüşmeler, argo kelimeler… Siyasi üslup olmalı. 70-80’lli yıllarda yuvarlak masadaki nezaketi görmek istiyorlar. O yüzden genel başkanımızı da bu konuda destekliyorlar” şeklinde konuştu.

EREN KÜÇÜK KİMDİR?
1983 yılında Trabzon’un Uğurlu Mahallesi’nde doğduğunu ifade eden Küçük, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun olarak öğrenimini tamamladığını belirtti. Lisans eğitimi olarak İktisat ve Maliye okumakta olduğunu kaydeden Küçük, 1 kız çocuğu olduğunu ve arsa parselizasyon işi ile meşgul olduğunu söyledi.