61SAAT HABER SERVİSİ

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, deprem bölgesinde incelemelerde bulunarak sosyal medya hesabı üzerinden bilgilendirmelerde bulunuyor

Kahramanmaraş merkezli meydana geleden 2 deprem felaketinin ardından bölgede arama-kurtarma çalışmaları sürerken bir taraftan yardım tırlarının bölgeye sevki devam ediyor.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Kahramanmaraş Nurdağ bölgesinde incelemelerde bulunarak 50 kilometrelik araç trafiğinin olduğunu vurguladı.

Tırla Hatay’a götürülen konteyneri şiddetli rüzgar devirdi Tırla Hatay’a götürülen konteyneri şiddetli rüzgar devirdi

Yardım araçlarının trafik nedeniyle bölgeye ulaşmakta zorlandığını vurgulayan Kaya, yetkililere çağrıda bulunarak ‘Nurdağı’nda Kahramanmaraş yolundayız.  Yüzlerce iş makinesi, yardım tırları Kahramanmaraş’a deprem bölgesine ulaşmaya çalışıyor. Vakit kalmadı! Allah aşkına iş makinelerine, yardım tırlarına yolu açın’ dedi.

Kaya ayrıca arama kurtarma çalışmalarında incelemelerde bulunarak, 36 saat sonra enkazdan çıkarılan bir vatandaşın çıkarılışına şahitlik ettiklerini söyleyerek, ‘Kahramanmaraş’tayız. Bir mucizeye şahit olduk. Çok şükür İpek kızımız depremden 36 saat sonra enkazdan sağ salim çıkarıldı. Dilerim çok sevdiği babasına da bir an önce kavuşur’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ahmet Kaya’nın internet sorunu yaşadıklarını ancak fırsat buldukça gelişmeleri paylaşacağını duyurdu.