Türkiye Büyük Millet Meclisinde, bütçe görüşmelerinde AK Partili Zafer Işık’ın attığı yumruk sonrası yaralanan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı.
Örs, bu akşam tedavi gördüğü Güven Hastanesinden taburcu oldu.

Örs’ün taburcu olduğu sırada İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli’nin de yanında olduğu görüldü. 

Hastane önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Örs, "

TBMM’de yaşanan istenmeyen bir olay neticesinde buradayız, hastanedeyiz. Yapılan tetkikler sonrasında taburcu olmamıza karar verildi. Kontrollerimize devam edecek. 

Aziz miletimize teşekkür etmek istiyorum. Çok sayıda destek mesajı aldım.
İlk gece buraya geldiğimde hayati tehlike ile birlikte, hekimler müdahale ettiler. Şu anda iyiyim. Sağlığım iyi. Bundan sonra da inşallah iyi olur. Allah böyle sıkıntılı dönemleri kimseye yaşatmasın.
Bir hadise yaşadık. Hadisenin oluş şekli ve sonrası konusunda çok fazla da konuşmak istemiyorum. Nihayetinde, şöyle bakıyorum olaya: Biz TBMM’de bu aziz milletimize hizmet etmek için varız. Vatandaşlarımız bizi bununla görevlendirdiler. TBMM yumruk atma yeri değil, aziz milletimize hizmet etme yeridir. Biz bu anlayışla hizmet ediyoruz.
Milletimizin dertlerini TBMM çatısı altında dile getirmeye çalışıyoruz.
Ben arabasının önü çöp kamyonu ile çevrilen, konuşacağı salonların elektrikleri kesilen, kapılarına kilit vurulan, evine baskın yapılan bir cesur liderin, Genel Başkanımız Meral Akşener’in İYİ Partisinin milletvekiliyim. Kimse bizi korkutamaz, yıldıramaz, yumruklarla yolumuzdan döndüremez.
En kısa zamanda da TBMM’de çalışmalarıma devam edeceğim. Yöremde, bölgemde Türkiye’nin her bir tarafındaki vatandaşlarımızın problemlerini Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getirmeye çalışacağım.
TBMM4de vazife aldığım dönemden beri 250 kez konuşmuşum, araştırma ve soru önergeleri vermişim. Bu olayda saldırıda bulunan arkadaşımızın 3 veya 4 konuşma yaptığını bana söylediler. Biz orada milletimize hizmet için varız, bu hizmetimizi de devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı. 

örs-598-4