61SAAT HABER SERVİSİ - Örs TBMM'de yaptığı konuşmalarda Ak Parti'nin Araklı ve Yomra"ya verdiği sözleri hatırlatarak, bu sözlerin yerine getirilmesini istedi. 

Bakan Murat Kurum, 'Gaziantep'te 900 binamız ağır hasarlı' Bakan Murat Kurum, 'Gaziantep'te 900 binamız ağır hasarlı'

Araklı'daki stadyumun kullanılamaz halde olduğunu dile getiren Milletvekili Hüseyin Örs, "Türkiye Büyük Millet Meclisinde Araklı'nın sorunlarını, özellikle Taşönü Mahallesi'ndeki çöp tesisinin bölgeye verdiği çevresel zararı defalarca dile getirmiştim. Bugün de ilçe stadyumuna dikkatlerinizi çekmek isterim. Araklı ilçe stadyumu zemini, tribünleri, soyunma odaları ve diğer donatılarıyla bugün kullanılamaz hâldedir. Araklıspor'un maçlarının oynandığı, birçok bayram kutlamasına ev sahipliği yapan Araklı Stadyumu maalesef bugün harabe durumdadır, stadyum demeye bin şahit ister vaziyettedir. İktidar Araklı'ya verdiği stadyum sözünü ne zaman tutacaktır? 50 bin nüfuslu Araklı ilçemiz stadyumuna ne zaman kavuşacaktır?" dedi. 

TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak uzun yıllardır yapımı devam eden Yomra-Özdil-Yağmurdere yoluna da değinen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, "2019 yılında Trabzon mitinginde Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'ın "Yomra-Özdil-Yağmurdere yolunu bu yıl nihayete erdiriyoruz." ifadeleriyle söz verdiği yol bir türlü bitirilememiş, nihayete erdirilememiştir. Konuyla ilgili daha önce de Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuştum ve önerge verdim ama sorun yine çözülmedi. Üç gün önce, ayın 9'unda bu yolda meydana gelen çökme ve kaya düşmesi sonucu yol trafiğe kapandı. Bu yolu kullanan vatandaşlarımız tedirgin ve soruyorlar: "Bize verilen söz ne zaman tutulacak? Yomra-Özdil-Oymalıtepe yolu ne zaman bitirilecek?" ifadelerini kullandı.