61SAAT HABER SERVİSİ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da 2022 Fındık Alım Fiyatını desteklerle birlikte 54 olarak duyurdu.
İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, açıklanan fındık fiyatının üreticiyi yok sayan bir fiyat olduğunu ifade etti.
Örs, “Açıklanan fiyat, üreticiyi yok sayan bir fiyattır. Açıklanan fiyat, iktidarın Karadeniz’i gözden çıkardığını ifade eden bir fiyattır” dedi.

ARTAN MALİYETLER…

Fındık üreticinin artan maliyetler karşısında çaresizlik içerisinde olduğunu da sözlerine ekleyen Örs, “Fındık üreticisi, artan maliyetler karşısında çaresizlik içerisindedir. Verilen bu fiyat her hangi bir derde derman olmayacağı gibi bu perişanlığı çaresizliği arttıracaktır” diye konuştu.

İYİ PARTİ 74 TL ÖNERMİŞTİ

Örs, İYİ Parti olarak kendilerinin 74 Liralık bir fiyat önerdiklerini de sözlerine eklerken, “İYİ Parti olarak biz, artan maliyetleri biz enflasyonu da hesap ederek fındık fiyatının en az 74 lira olmasını önermiştik. Maalesef, bugün açıklanan bunun çok çok altında. Maliyeti bile karşılamayacak noktada bir fiyat açıklanmıştır. Fındık maliyetini karşılayacak bir fiyat değildir” şeklinde sözlerini bitirdi.