61 SAAT HABER SERVİSİ-Gökhan DİHKAN

Parti olarak bu girişimlerinde son derece samimi olduklarını ifade eden Milletvekili Kaya, “Başörtüsü meselesini AK Parti’nin istismar malzemesi yapmasına noktayı koymayı amaçlıyoruz. Herkes inandığı gibi yaşasın anlayışındayız. Bizözgürlükleri savunan bir partiyiz. Hep öyle olduk. Öyle de olacağız” şeklinde konuştu.   

Başörtüsü ile ilgili yarın verilecek kanun teklifi konusunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerekli açıklamayı yaptığını belirterek, “Niyetimiz samimidir.Başörtüsü konusunun kanuni bir güvenceye kavuşturulması için atılan biradımdır. Helalleşme sürecinin bir devamıdır. İyi niyetimizle, samimiyetimizle ülkemizde bütün meseleleri aşıp artık kalkınmaya, gelişmeye, odaklanıp bir arada huzur içerisinde birlik ve beraberlik anlayışı çerçevesinde yaşamaya odaklanmak niyetindeyiz” dedi.  

SAMİMİYETİMİZİ ÖLÇMEK AKP’LİLERİN HADDİ DEĞİLDİR 

Bu girişimin AK Partililerin ifade ettiği gibi oy kaygısıyla yapılmış bir girişim olmadığınıda sözlerine ekleyen Kaya, “Bunu kendileri de biliyor. Samimiyet konusunda kendi yaptıklarına baksınlar. Biz her söylediğimizde ve yaptığımızda son derece samimiyiz. Bu konuda aynaya, kendilerine baksınlar. Bizim samimiyetimizi ölçmek onların harcı da değil haddi de değildir. Biz samimiyiz ve netiz. Söylediğimiz her şeyin de sonuna kadar arkasındayız. Günübirlik siyaset yapmıyoruz. Ülkenin bu tür meseleleri aşmış olması gerekiyor. Ülkenin temel problemleri ekonomidir,işsizliktir, geçim derdidir, zamlardır” diye konuştu.