Trabzon Ortahisar Belediyesi'nde devir teslim töreni düzenlendi. Eski Ortahisar Belediye Başkanı yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yeni CHP Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'ya koltuğunu törenle teslim etti. 

Törende ilk konuşmayı yeni Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç yaptı.

Ahmet Metin Genç: Koltuğu devredeceğimiz başkanıma ve kıymetli hanımefendiye hoş geldiniz diyorum. Öncelikle seçimlerin demokratik ve medeni yarış içerisinde seviyeyi düşürmeden Trabzon’da halkımızın iradesinin sandığa yansıması için mutluyum. Bu vesile ile bütün siyasi partilerimize teşekkür ediyorum. Yine seçimlerin sükunet içerisinde gerçekleşmesini temin eden halkımızın iradesini sandığa yansıtan seçim kurullarımıza orada da görev yapan kıymetli memurlarımıza mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Halkın iradesi sandığa yansıdı ve yeni başkan halkımızın iradesi ile Ahmet Kaya başkanımız olmuştur.

Trabzon'da belediye başkanına saldırı sonrası flaş karar! Trabzon'da belediye başkanına saldırı sonrası flaş karar!

Hayırlı uğurlu olsun, Allah mahcup eylemesin. Bize buranın kurucu başkanı olarak nasip oldu sonra halkımızın iradesi ile 10 yıl burada görev yaptık. Ortahisar Belediyesi’nin kurumsallaşması, iç huzuru ile birlikte bu vazifeyi sizlere devrediyorum. Biz de halkın iradesi ile birlikte Büyükşehir Belediye başkanı olarak vazife aldık. Bu şehir ve Trabzon bizim. Ben şu sözü hep söylerim, bu şehre kim çivi çaktıysa Allah ondan razı olsun. Bütün belediye başkanlarımız ile ele ele vererek şehrimize bir şeyler katmanın peşinde olacağız. Seçimlerimizin yeniden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Daha sonra yeni Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya konuşma yaptı.

Ahmet Kaya: "Hepinizi hürmetle saygıyla selamlıyorum. Uzun bir koşuşturma sonucunda, Trabzon halkımızın takdiri ve Allah’ın nasip etmesi ile Ortahisar Belediye başkanı olma onurunu, gururunu bizlere verdiler. Bize yoğun yolculuğumuzda destek veren bütün hemşehrilerimize parti ayrımı yapmaksızın teşekkür ediyorum. Bu göreve layık olmak için arkadaşlarımız ile Trabzonumuza hizmet edeceğiz. Huzurunuzda Trabzonumuzun, Ortahisarımızın kurucu başkanı olan Ahmet Metin Genç başkanımıza teşekkür ediyorum. 10 yıl şehrimize güzel hizmetler etti. Bu süreçte güzel emekleri oldu. Yüreğine ve emeğine sağlık diyorum. Biz parti rozetlerimizi bir kenara bırakarak Trabzonumuzun yanında olacağız. Millete efendilik yoktur, millete hizmet vardır anlayışında alacağız. Biz siyaseti belediyemizden içeri sokmayacağız. Hizmet edeceğiz ve dua alacağız. Bu vesile ile meclise seçilen arkadaşlarıma, diğer partilerden seçilenlere de teşekkür ediyorum. Allah yolumuzu açık eylesin, hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

50d1e2f5-6d5f-4843-9214-ab50c193698c