Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi mevcut otogar ve arazisini İmar Planına 12 kata varan ticaret, konut ve turizm ilanı olarak işledi.

Kuzey Ekspres Gazetesinden Rabia Mollaoğlu'nun haberine göre:
Tartışma yaratan kararın ardından 20 dönümlük otogar yeri 565 milyon TL rayiç bedelle geçen ay ihaleye çıkarıldı. Ancak bu ihaleye her hangi bir firma katılım göstermedi. Bunun ardından, eski otogar ve arazisi için flaş bir gelişme yaşandı. 

otogarı

Hatay'dan Trabzon'a acı haber! 2 yaşındaydı, hayatını kaybetti! Hatay'dan Trabzon'a acı haber! 2 yaşındaydı, hayatını kaybetti!

BAŞKA FORMÜLLER VAR

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, yeniden ihaleye çıkarılacağı konuşulan eski otogar ve arazisine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoruloğlu’nun rayiç bedel altında bir fiyattan satışa kesinlikle karşı olduğunun altını çizen Mumcu, başka formüller üzerinde durulduğuna da dikkat çekti. 

TOKİ VE EMLAK KONUT

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “İlk evim, ilk iş yerim” projesine işaret eden Mumcu, “Bu kapsamda TOKİ ve Emlak konut ile görüşülüyor. Devretme yada bir takas gündeme gelebilir veya onlarla bir proje yapılabilir” derken görüşmelerin devam ettiğini ve Trabzon için en doğru kararın verileceğini sözlerine ekledi.