Trabzon Turizm Konseyi’nin koordinesinde “Denizden Dağlara Trabzon” sloganıyla organize edilen ve kentin gastronomisinin tanıtıldığı etkinlik kapsamında workshop düzenlendi.

Trabzon'da fırtına nedeniyle Türk bayrağı da zarar gördü! Trabzon'da fırtına nedeniyle Türk bayrağı da zarar gördü!

Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) başta olmak üzere şehirdeki birçok kurum, kuruluş ve işletmenin desteklediği 1 – 4 Aralık tarihleri arasındaki etkinliğin workshop bölümüne Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve diğer ilgililer katıldı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “Tarih ve kültür birikimi yüksek ilimiz, turizm alanında önemli mesafeler aldı. İstiyoruz ki gastronomi alanında da uluslararası arenada tanınır hale gelsin. Projenin buna katkı sağlayacağına inanıyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından doğal ve sağlıklı beslenme alanında Türkiye’nin önde gelen uzmanlarından olan Dr. Ender Saraç’ın Trabzon yöresine ait ürünlerden şeflerin yardımıyla yemek hazırladığı workshop düzenlendi.

1 – 4 Aralık tarihleri arasında düzenlenen “Denizden Dağlara Trabzon” programı kapsamında Türkiye’de alanında uzman turizmciler, ünlü şefler, köşe yazarları, televizyon programcıları, sosyal medya fenomenleri ve sunucuların yer aldığı grup Trabzon’a geldi.