61SAAT HABER SERVİSİ - Geceye Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, iş  Sebat Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cemil Kalkışım, iş adamı Halis Güneş, eski Başkan Ali Kemal Başaran’ın yanı sıra Akçaabat’ın önde gelen isimleri katıldı. 

ÜSTÜNSALİH, BÜYÜK EMEK VEREREK...

Gecede konuşan Sebat Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cemil Kalkışım ‘Konumuz birlik Akçaabat’ta eksik, buna önem vermemiz gerekiyor. Yaptığımız iş zor bir iş ama insanları mutlu etmeye çalışıyoruz. Bu oluşumun güzelliğine katkı yaptığınız için teşekkür ediyorum. Akçaabat Sebat Gençlik bizim için çok önemli. 1923 Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt kulüp. Kulübü kuranlar bu zamana kadar gelen bu kulübe hizmet eden tüm başkanlara rahmet hayatta olanlara sağlık diliyorum. Akçaabata yatırımlar geliyor teşekkür ediyorum, spor lisesi için Abdi Serdar Beye teşekkür ediyorum. Üstünsalih yine büyük emek vererek Sebat kulübümüzün binasının yapımını Sinan Erdemoğlu’na kabul ettirdi. Yapıldığı zaman modern bir tesis haline gelecek. Sebatı kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp haline getireceğiz. Yöneticilerimize teşekkür ediyorum bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Bir kuruş gelir olmadan yüksek maliyetlerle olan bir ligin içindeyiz. Sonlara geldik şampiyonluk takımı oluşturacağız. İnşallah çıkacağız, 100. Yıl Cumhuriyet kutlamalarına Sebat’ı da katarız. Sahalarımız için dolgu devam ediyor kulüp binası ve spor lisesiyle hayata geçirip adımlar atacağız.  

CUMHURİYET İLE YAŞIT KULÜBÜMÜZ...

Trabzonspor'da o birimde ayrılık! Trabzonspor'da o birimde ayrılık!

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ‘Aranızdaki gençlerden birisi benim. O güzel günleri bir daha yaşamak istiyoruz. Burada en büyük emeği Cemil ağabey veriyor. Bizler de elimizden geldiğince yardım etmeye gayret gösteriyoruz. 2023’de Cumhuriyetle yaşıt kulübümüzün yaşını kutlamak 3. Ligde nasip olur. Adnan Günnar bey ne zaman Ankara’ya gitsek, alalım randevumuzu gidelim diyor. Spor ile ilgili katkıda her zaman yanımızda oldu. Kulüp binasının yan kısmında spor lisesi yapılıyor. 2 saha ve idari kısımlar olacak. Kaynağını da hazır bir şekilde bekletmektedir. Dolgu bitikten sonra ihale ederek sentetik sahayı Akçaabatımıza kazandırmış olacağız. Spor işleri müdürlüğümüz üzerinden belli yaşta öğrencileri daha diri ve bilinçleri açık şekilde hayatlarına devam etmelerini sağlıyoruz. Gençlere de yatırım yapmak gerekiyor. Belediye olarak bunun altına imza atmış oluyoruz. Akçaabatın tanıtımını bütün dünyaya duyurmak istiyoruz. 

AKÇAABAT'IN BATI TARAFI EN UYGUN YER

Trabzon Milletvekili Adnan Günnar: Akçaabat ve Trabzon Türkiye’nin her daim önde gelen yerlerinden bir tanesi. Akçaabatın kültürü ve yaşam biçimi en yüksek rakımda bile aynıdır. Akçaabat ve Ortahisar birbirine kaynaşmış ve metropol haline gelmiştir. Akçaabat bölgenin en önmeli dinamiklerinden ve merkezlerindendir. Üst düzey olarak mücadele etmiştir. Sebat Gençlik ismiyle yüzyılın birikimini geleceğe emin adımlarla mantıklı objektif şefffaf yatırımlarla birlikte geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Geçen sene 2 beraberlik lige çıkmamızı engelledi, hayırlı olmuştur. Daha iyisini yapmak için daha çok gayret etmek gerekiyor. Trabzon’daki ilk millet parkını Akçaabat’ta yaptık. Oturduk düşündük akçaabata bir stadyum gerekiyor. Akçaabatın batı tarafı en uygun yer, Darıca bölgesinde bir stadyum yapabilir miyiz diye düşünürken Söğütlü de dolgu alanına stadyum yapabilir fikri de tartışılıyor. Yüzme havuzunu kopardık, Kapalı Spor Salonu yaptırıyoruz. Bir gençlik merkezi yaptırıyoruz. Trabzon’un en önemli yatırımlarından birisi olan Spor Lisesini hayata geçiriyoruz. İş adamlarımız katkıda bulunmak isteyince oturduk yaptırıyoruz. Tek başımıza yapmak mümkün değil, köstek değil destek olmak gerekiyor. Biz o desteği bulduk Akçaabat’ta İlçe Başkanımız Hüseyin Altıntepe ve Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim ile akçaabatın tarihinde görülmemiş yatırımlara imza attık. Devam etmemiz gerekiyor. Yatırımlarda Akçaabat’ı ön plana aldık.

ŞAMPİYONLUKLA TAÇLANDIRARAK...

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu: Merkezden sonra en fazla yatırımın olduğu ilçemiz Akçaabat. Bu akşam bizi bir araya getiren çatı Sebat Gençlik. Seneye 100. Yolunu kutlayacağımız bu kulübümüz seneye ilimizde yeni güzel bir başarıyla şampiyonlukla taçlandırarak o günleri yaşayacağına inanıyorum. Cemil ağabeyimiz tüm gönlüyle kendisini adamış birisi, bazen de espriyle takılıyoruz ona. Bu kadar kulübe kendisini veren birisi olamaz. Gençlerimizi daha fazla dayanışmanın spor temalı yapılan her şey daha anlamlı oluyor. İnşallah seneye hazırlık süreciyle Trabzonspor’dan sonra 2 şampiyonu 100. Yılımızda göreceğine inanıyorum. İnanıyorum ki daha güzel başarıların altına imza atacaktır