61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon’da bir süre önce yapımına başlanan ancak pandemide artan fiyatlar nedeniyle ilk ihaleyi kazanan Kalyon İnşaatın çekildiği Trabzon Şehir Hastanesi için yeni ihale yapıldı.

İTİRAZLAR İÇİN 1 AYLIK SÜRE VARSağlık Bakanlığı tarafından dün yapılan ihalede en iyi teklifi veren firma da belli oldu.  Yapılan ihalede en iyi teklifi veren firmanın, YDA İnşaat olduğu öğrenildi. 
Değerlendirme aşamasına geçilen ihalede, itirazlar için 1 aylık bir sürenin olduğu ifade ediliyor.

trabzon-dis-1jpg

İLK İHALE 2020 YILINDA YAPILMIŞTI

Trabzon Şehir Hastanesinin ilk ihalesi 2020 yılında yapılmıştı. O dönemde davet usulü ile yapılan ihalede en iyi teklifi 1 milyon 99 milyon TL ile Kalyon İnşaat vermişti.
Ancak Kalyon İnşaat, pandemi nedeniyle artan maliyetler nedeniyle Haziran 2022’de inşaattan çekildi. Kalyon İnşaatın, yapımdan çekilmesi sonrasında ise Şehir Hastanesinin yapım süreci bir hayli uzadı. Normalde Ocak 2023’de bitmesi planlanan Trabzon Şehir Hastanesinin gecikmeli de olsa yine önümüzdeki yıl bitirilmesi bekleniyor. 

Şehir Hastanesinin Akyazı Stadının da bulunduğu Dolgu Alanına yapılması da kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu. Özellikle trafik noktasında vatandaşlar burada yaşanan soruna çözüm bulunmasını istiyor. 

trabzon-dis-3jpg

YDA İNŞAAT... 

Temelleri 1954 yılına dayanan YDA Group; bünyesindeki ilk inşaat & taahhüt firması olan AKSA İnşaat ile 47 yılı; Onursal Başkanı ve Kurucusu rahmetli Yaşar Dede Arslan’ın adına ithafen kurulan YDA İnşaat ile de 27 yılı geride bırakarak yarım asrı aşan tecrübesiyle istikrarlı büyüme ivmesini sürdürmektedir.

Türkiye’de bir çok başarılı işlere imza atan YDA inşaat, 

2000’li yılların başından itibaren uluslararası pazarlara açılarak, Kazakistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Suudi Arabistan, Arnavutluk, Afganistan ve Moldova gibi pek çok ülkede başarılı projelere imza atmış olan YDA Group; gayrimenkul geliştirme projelerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında Yap-İşlet-Devret ve Kamu-Özel İşbirliği modeli ile hayata geçirilen altyapı projelerinde özellikle de şehir hastaneleri ve havalimanı işletmeciliği konusunda öncü ve deneyimli firmalardan biri olma konumunu sürdürmektedir.

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleriyle YDA Group bugün; yurt içi ve yurt dışı iştirakleri bulunan, uluslararası düzeyde iş hacmi yaratan, 10.2 milyar USD’yi bulan tamamlanmış projeleri, yaklaşık 5.8 milyar USD’lik devam eden ve planlanan iş hacmi ve 14.000 kişilik istihdam gücü ile Türkiye’nin lider şirketler topluluklarından birisidir.