Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne adaylığını duyurdu.

Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu kimdir?

Trabzonlu olan Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu 1969 doğumludur.

Sayın Yazıcıoğlu 1997 yılında Türkiyenin en köklü üniversitelerinden biri olan  Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesinden mezun olmuştur ve aynı Üniversitede  Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır.

Akademik kariyerinde tüm akademik ünvanlarda görev yapmış ve 2018 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Prof. Dr. kadrosuna atanmıştır.

Ekran Resmi 2022-08-16 11.39.44

Bölüm Başkanlığı, Yüksekokul Müdürlüğü ve Turizm Fakültesi Dekanlığı görevlerin de bulunarak, turizm ve gastronomi alanında  önemli çalışmalara imza attı.

Ayrıca, Üniversitedeki çalışmaları yanında, bir çok Kamu kuruluşu ve özel sektör işletmelerine yeniden yapılanma, kurumsallaşma konusunda danışmanlık yapmış ve özellikle Turizm ve gastronomi alanında  uluslararası ve ulusal çaplı yaklaşık 64 yayını bulunmaktadır.

Trabzon Üniversitesinin ve  Trabzon’un marka haline gelmesi için önemli projelerinin olduğunu ve bu projeleri hayata geçirerek Trabzon ve hinterlandı Bölgenin Turizm ve gastronomi ile ön plana çıkması konusunda çalışmalar yapacağını, Trabzon Üniversitesinin sosyal branşlarla da bir marka haline getirme yönünde iddialı olduğunu belirtti.