61SAAT HABER SERVİSİ - Kahramanmaraş merkezli 2 ayrı deprem nedeniyle hasar oluşan ve binlerce can kaybı yaşanan 10 ildeki felaket sonrasında Trabzon’un da yardım kampanyaları ile seferber olduğuna dikkat çeken Vali Ustaoğlu, “Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle tüm halkımız seferber olmuştur. 

DEPREM BÖLGESİNDEN AİLELERE… 

Tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Tonlarca yardım malzemesini deprem bölgelerine sevk etmeye başladık” dedi. 

Kazada kopan serçe parmağı saatlerce aradılar: O anlar kamerada Kazada kopan serçe parmağı saatlerce aradılar: O anlar kamerada

Çok sayıda kişinin depremzedeler için evini, iş yerini, otelini açmak istediğine dikkat çeken Vali Ustaoğlu, “Ayrıcı çok sayıda otel sahibi, apart sahibi, ev sahibi, iş insanı, esnaf kardeşimiz sosyal medyadan evini otelini apartını deprem bölgesinden ailelere ücretsiz kullandırabileceğini belirterek bize seslenmektedir. Gerçekten bu güzel düşünceleriniz bizleride duygulandırmaktadır. 

TALEP EDİLMESİ HALİNDE…
Trabzon’dan talep edilmesi halinde halkımızın tüm esnafımızın evini, iş yerini, kendi işyerimiz, evimiz gibi kullanabileceğimizi önceki afetlerde bu güzel şehrin insanları bizlere göstermiştir. 

Allah hepsinden razı olsun. Bunun bilincinde ve farkındayız. İhtiyaç olduğunda Trabzon’un başka bir şehri misafir edebilecek yüreklilikte ve kabiliyette olduğunu da biliyorum.

Duyarlılığından ve hassasiyetinden ötürü tüm Trabzon halkına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.