61SAAT HABER SERVİSİ - SAMET EMİRZEOĞLU

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde Aralık 2021 tarihinde av tüfeği ile eşini öldürdükten sonra polis karakoluna giderek teslim olan Mehmet M.’nin cinayeti neden işlediği ortaya çıktı.

DEDİKODUYU UNUTAMADI

Mehmet M., cinayetten bir hafta önce A.A., İ.A., S.K. ve E.K. ile arkadaş ortamında otururken yapılan dedikoduyu unutamadığı için eşini öldürdüğü itiraf etti.

ALDATTIĞINA İNANDIĞI İÇİN ÖLDÜRDÜ

E.K.’nin sözlerini bir hafta düşündükten sonra eşini, kendisini aldattığına inandığı için ruhsatlı av tüfeğiyle öldürdüğünü belirten Mehmet M., cinayetin ardından önce sağlık ekiplerini arayarak yardım istediği daha sonra da polise teslim olduğu ortaya çıktı. Pişman olduğunu belirten Mehmet M.’nin arkadaşlarının da ifadesi alındı.

KİMSEYİ KASTETMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Cinayetin ardından ifadesine başvurulan S.K., beraber oturduklarını fakat E.K.’nın herhangi bir söz söyleyip söylemediğini hatırlamadığını ifade etti. E.K. ise babasının, sözlerini sohbet sırasında sarf ettiği ve güldüklerini belirterek kimseyi kastetmediğini belirtti. 

Trabzon'da Bordo Mavi Fest'te büyük coşku! Trabzon'da Bordo Mavi Fest'te büyük coşku!

CİNAYETTEN BİRKAÇ GÜN ÖNCE…

E.K., “Cinayetten birkaç gün önce Mehmet yanıma geldi. Sarf ettiğim sözleri kime söylediğimi sordu. Ben de kimseyi kastetmediğimi, ortaya söylediğimi, kendisini kastetmediğimi ifade ettim” dedi. 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YARGILANIYOR

Çocukları babasından şikayetçi olurken, yargılandığı ağır ceza mahkemesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Mehmet M. için savcının mütalaa vermesi bekleniyor.