61SAAT HABER SERVİSİ - Göreve gelişinden bugüne yaptığı ve yapacağı yatırımlarla ilgili bir değerlendirme toplantısı düzenleyen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e “Milletvekili adayı olup olmayacağı” sorusu soruldu.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Topaloğlu partisinden Trabzon milletvekili aday adayı oldu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Topaloğlu partisinden Trabzon milletvekili aday adayı oldu

Başkan Genç, bu soruya özetle kendisinin aday adayı olmayacağını ancak adaylığının aynı Ortahisar Belediye Başkan adaylığında olduğu gibi Genel Merkez ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdiri ile olacağını söyledi.

SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Genç, “Açık yüreklilikle söyleyeyim çünkü basınımızda yazılar, yorumlar görüyorum: “Açık ve net şekilde ifade edeyim: Benim milletvekilliği için girişimim, adaylığım, bir çalışmam söz konusu değildir.  Açık cevap istediniz, açık ve net şekilde söylüyorum. Görevimizi yapmanın peşindeyiz. 

(Benim siyasi sürecimi hepiniz takip ettiniz. Biliyorsunuz. Daha önce milletvekili adaylığı konusunda irade olarak çalışmam olmuştur. Aday olduğumuz zaman da oldu. Nasip olmadı) 

Ortahisar Belediyesi konusunda Genel Merkezimizin ve Cumhurbaşkanımızın takdiriyle beraber bir adaylığımız ve halkımızın tercihi ile bu hizmet kurumunda vazife ifa ediyoruz. 

Aynen bu şekilde Genel Merkezimiz yada Genel Bakanımızın reesen bir takdiri olursa, bu konudaki takdiri istisna tutuyorum. Ancak bu benim şu anki konumumdan, durumumdan Ari olarak olursa gelişirse, bile bir gelişme o şekilde adaylığım söz konusu olabilir”’ dedi.